Yoğurt Zayıflatır mı? Yoğurt ile Göbeğinizi Eritin | diyetz

Yoğurt Zayıflatır mı? Yoğurt ile Göbeğinizi Eritin

 

Yoğurt; lezzetli ve sağlıklı bir yiyecektir. Ancak pek çok kişi yoğurtla zayıflamanın mümkün olduğunun pek farkında değil.

“Uluslararası Spor, Beslenme ve Egzersiz Metabolizması Dergisi” tarafından yapılan bir çalışmada, her gün üç porsiyon yoğurt yiyen kadınların, düşük kalorili bir diyet uygulayan benzer bir gruba göre daha fazla yağ kaybettiği tespit edildi.

Düzenli olarak yoğurt yiyen kadınlar aslında düşük kalorili diyet yapan gruptan daha fazla kalori alıyordu ancak bunlara göre daha fazla kalori yaktı. Neden? Yoğurdun yağ yakma özelliği sayesinde…

 

yoğurt ile kilo verme

 

Yoğurt kilo verdirir mi?

Yoğurt, kilo vermeye yardımcı besinlerin başında gelir. Metabolizma hızını artırarak, yağ yakmaya yardımcı olur.

 

Yoğurt nasıl zayıflatır?

Yoğurdun yağ yakmasının sebeplerinden biri, iyi bir kalsiyum kaynağı olmasıdır. Yeterli kalsiyum alımı, vücutta yağ yakılmasını tetikler. Ayrıca daha fazla kalsiyum almak, doğrudan göbek yağını eritir.

Protein içeriği yüksek olan yiyecekler zayıflama sürecinde çok önemlidir çünkü tok hissetmeye yardımcı olur, bu sayede fazla karbonhidrat tüketme tehlikesi azalır. Yoğurt gibi, kalsiyum ve protein yönünden zengin yiyecekleri birlikte yemek, zayıflama sürecini hızlandırır çünkü bu iki besin grubu metabolik hızı artırır, sindirim ve bağırsak sağlığını iyileştirir.

 

Ayrıca yoğurtta sindirim için faydalı bakteriler sağlayan aktif kültürler bulunur. Bu bakteriler salmonella gibi çeşitli yiyeceklerden kaynaklanan hastalıklara karşı direnci artırır ve bağırsak bakterilerinin sağlığında rol oynadığından zayıflamaya yardımcı olur.

Her gün yoğurt yemek, bağışıklık sistemini güçlendirerek, genel iltihaplanmayı azaltır. Ayrıca LDL “kötü” kolesterolü düşürdüğü de bilinmektedir.

 

 

Meyveli yoğurt zayıflatır mı?

Tam yağlı yoğurtlar veya aromalı çeşitlerin kalorisi çok yüksektir. Zayıflamak için sade ve az yağlı yoğurt tercih edilmelidir.

 

 

Sadece yoğurt yemek zayıflatır mı?

Sadece yoğurt yiyerek zayıflamaya çalışırsanız, şok bir diyet yapmış olursunuz ve bu da hiç sağlıklı değildir. Tek bir besin grubu ile zayıflamaya çalışmak yanlıştır. Bu nedenle zayıflamak için yoğurdu diğer yiyeceklerle birlikte tüketmelisiniz.

 

 

Gece yatmadan önce yoğurt yemek zayıflatır mı?

Yatmadan önce yemek -yoğurt da olsa- zayıflama sürecinde tercih edilen bir durum değildir. Çünkü kilo vermek yerine alabilirsiniz. Uyumadan 2-3 saat önce yeme içme işlemi bitmiş olmalı.

 

 

Hangi yoğurt zayıflatır?

Yağsız yoğurtlar, kilo vermek için ihtiyaç duyulan temel yağa sahip değildir. Sade ve az yağlı yoğurt zayıflamada kullanılabilecek en uygun çeşittir. Hazır alınanların aktif kültür içeriği işlem sırasında öldüğü için yoğurdunuzu kendiniz mayalayın.

Probiyotikli yoğurtlar, sindirim rahatsızlığı olanlar için iyidir, ancak olmayan insanlar için gerekli değildir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ