Vajinal Kokuyu Gidermenin Hızlı ve Doğal Yolları

 

Vajinal koku, birçok kadının hayatında olan ortak bir sorundur. Vajinal kokunun farklı sebepleri olabilir. Mantar enfeksiyonları veya cinsel hastalıklar, bakteri gelişimi veya kötü hijyen vajinal kokuya neden olur.

 

Vajinal koku, kızarıklık ve vajinal bölgede kaşıntı gibi belirtilerle birlikte kendini gösterir. Bu durum, kadınları rahatsız edici hale gelebilir ve kadınların kendine güvenlerini kaybetmelerine veya utanmalarına neden olabilir.

 

Bu yazıda size vajinal kokunun ana nedenlerini ve vajinal kokudan hızlı ve doğal bir şekilde kurtulmanın etkili yolları anlatılacaktır.

 

 

Vajinal Koku Neden Olur?

Vajinal koku, menstrüel ağrı, beyaz akıntı gibi sağlıksız belirtilerle baş göstermiyorsa normal bir durumdur. Bununla birlikte, bu kokudan rahatsız olduğunuzda veya enfeksiyonlarla ilgili şüpheleriniz olduğunda, muhtemelen Candida veya maya enfeksiyonları için bir işarettir.

 

Aynı zamanda vajinal koku bazı kadınsı hastalıkların da bir işaretidir ve öz güveninizi düşürebilir. Bu nedenle, vajinal kokunun ana nedenlerini bularak, bu güvensizlik veren duyguyu engellemek gerekir.

 

 

 

 

 

İlaç Almak

Bazı ilaçlar vajinal kokuya neden olabilir. Bu nedenle vajinal koku hakkında fazla endişelenmemek gerekir. Çünkü bu aldığınız ilaçların kokusudur ve bu koku idrarla birlikte gider.

 

 

Vajinayı Sıcak Suyla Temizlemek

Vajinal bölgenizi sıcak suyla temizlemeyin çünkü sıcaklık, bakterilerin gelişmesi için iyi bir ortamdır.

 

 

Sabun Kullanımı

Kadınlar vajinal bölgeyi temizlemek için sabun kullanmamalıdır çünkü sabunun içerdiği bazı maddeler, kadınların PH seviyelerini artırabilir. Bu, bakterinin gelişmesi için uygun bir ortam sağlar ve vajinal kokunun temel nedenidir.

 

 

Sıkı iç çamaşırları

Bu kadınların yaptığı hatalardan biridir çünkü kotlara sığmak için sıkı iç çamaşırı giyerler. İç çamaşırlarınızın,vücut ısısını arttırmak için iyi bir koşul olduğunu unutmayın. Ve doğal olmayan vajinal kokulara neden olurlar.

 

 

Korunmasız Seks Yapma

Korunmasız seks yapmak, vajinal kokunun nedenlerine katkıda bulunabilir. Aslında bu, pH dengesizliği ve anormal vajinal kokuyu oluşturan bir durumdur. Ayrıca korunmasız seks yapmak ciddi cinsel hastalıklara katkıda bulunur. Bu konuda titiz davranmalısınız.

 

 

Yanlış Vajinal Temizleyici Kullanma

Yanlış vajinal temizleyici kullanmanın da balık kokusu oluşturduğunu biliyor musunuz? Aslında bu koku, vajinal pH dengesizliğinizin bir işaretidir. Bakteriler, doğal vajinal ortamı azaltır ve vajinal akıntıya, tahrişe ve ağrıya neden olur.

 

 

Seks sonrası Vajinal Koku Almak

Cinsel ilişki sonrasında vajinal koku almak, normal bir durumdur. Vajinal bölgenizi nazikçe doğru şekilde temizlerseniz, bu koku uzun sürmez. Yukarıda belirtildiği gibi, vajinal bölgenizi temizlemek için sıcak su kullanmayın. Bunun yerine, bu hassas alanı hafif sabunlu ve ılık suyla temizleyebilirsiniz.

 

 

Gebelikte Vajinal Koku

Gebelik döneminde kadınların vücudunda birçok değişiklik olur; buna hormonal değişiklikler de dahildir. Amerikalı bilim insanları tarafından oluşturulan bir rapora göre, 10 kadından 9’u hamileliklerinde olağandışı vajinal koku yaşıyor.

 

İnsan vücudunda doğal bir durumdur, bu nedenle vajinal kokuyu bu dönemde alırsanız endişelenmeyin. Sadece hijyene dikkat edin ve bu bölgeyi doğru yolla temizleyin veya vajinal kokudan kurtulmak için güvenli temizleyici kullanın.

 

 

Vajinal Kokudan Kurtulmanın Basit Yolları

 

 

 

 

Burada vajinal kokunun giderilmesi için ayrıntılı bilgiler verilecektir. Sizin için uygun bir yol seçmek için okumaya devam edin.

 

Vajinal koku, dünyadaki hemen hemen her kadının yaşamı boyunca en az 1 – 2 kez uğraşması gereken çok yaygın bir sağlık sorunudur. Vajinal koku enfeksiyonlar tarafından tetiklenirse, yanma, kaşıntı, kızarıklık ve vajinadaki tahriş gibi bazı belirtiler oluşabilir.

 

Sebebi ne olursa olsun, vajinal koku kadınlara utanç duygusu yaşatır. Neyse ki, kadınların bu utanç verici meseleyi hızlı ve güvenli bir şekilde çözmelerine yardımcı olmak için vajinal kokudan nasıl kurtulacağınıza ilişkin bazı doğal yollar var.

 

 

Vajinal Koku Belirtileri

Vajinal koku genellikle aşağıdaki belirtiler ile kendini gösterir:

 

  • Balıklı veya paslı koku
  • Kızarıklık
  • Vajinadaki kaşıntı

 

 

Vajinal Kokunun Önlenmesi

Bu utanç verici soruna aşağıda verilen önlemleri uygulayarak dur diyebilirsiniz.

 

 

İpek iç çamaşırı kullanmayın ve külotlarınızı düzenli olarak değiştirin

Biliyorum, saten ve ipek, kadınları daha seksi hissetirir ve daha hoş gösterir. Ancak vajinal kokuya neden olabilirler.  Vajinal koku sorunuyla karşı karşıya kalırsanız hemen ipek giymeyi bırakmalısınız. Bunun yerine, pamuklu olanları deneyin .Öte yandan, iç çamaşırınızı her 12 saatte bir değiştirmeyi unutmayın. Güzellik, sağlığa meydan okumak demek değildir.

 

 

Elma Sirkesi

Güçlü antiseptik ve anti-bakteriyel özellikleri sayesinde elma sirkesi, kadınlarda vajinal koku sorunuyla mücadele etmek için en iyi ipuçlarından biri olarak kullanılabilir. Aslında, elma sirkesi ile banyo, dünyadaki birçok kadının vajinal kokusu için en basit ev ilaçlarından biridir. Bu soruna yol açan bakteri ve toksinlere karşı savaşmaya ve yok edilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, vajinal floranın asidik kalitesinin eski haline getirilmesine etkili bir şekilde yardımcı olacaktır.

 

  • 1 bardak suya 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırarak için.
  • Bunu her gün içmelisiniz.
  • Alternatif olarak, 2 su bardağı elma sirkesini sıcak su banyosuna karıştırabilirsiniz. Her zamanki gibi temiz su ile cildinizi durulamadan önce vücudunuzu yirmi dakika bu suya batırın. Hızlı ve ideal sonuçlar elde etmek için bunu haftada birçok kez uygulayın.

 

 

C Vitamini Yönünden Zengin Gıdalar

Güçlü antioksidan özellikleri sayesinde C vitamini, bağışıklık sistemimizi geliştirmeye ve vücudunuzdan çok sayıda bakteriyel enfeksiyonu atmaya yardımcı olur. Vajinal kokuyu hafifletmek için C vitamini yönünden zengin gıdaları tüketebilirsiniz.

 

 

 

 

Çay Ağacı Yağı

Doğal yoldan vajinal kokudan kurtulmak isterseniz çay ağacı yağını deneyebilirsiniz. Suya çay ağacı yağı damlatın ve etkilenen bölgeyi bu suyla temizleyin. Haftada birkaç kere yapabilirsiniz.

 

 

Bektaşi Üzümü (Amla)

Hindistan’da vajinal kokudan kurtulmanın yaygın yollarından biri, Bektaşi üzümü kullanmaktır. Bu doğal madde, vajinal soruna neden olan bakterileri temizlemenize ve kontrol etmenize yardımcı olur. Sorunu tamamen tedavi etmek için sadece birkaç bektaşi üzümü yemeniz yeterlidir.

 

 

Neem Yaprakları

Neem, anti-viral, anti-bakteriyel ve anti-fungal özelliklere sahiptir. Vajinal kokuyu gidermek için kullanılır. Neem yaprağını suyla kaynatın ve soğutun, sonra haftada birkaç kez etkilenen bölgeyi bu suyla temizleyin.

 

 

Güvenli Seks Yapın

Güvenli seks performansına sahip olmak, vajinayı koruyacak ve vajinal kokuyu önleyecektir. Seks yapmadan önce ve sonra, vajinal bölgeyi yıkayıp temizlemelisiniz; bu vajinal kokuyu önlemek için, yapmanız gereken basit ve doğal bir yoldur.

 

 

Çemen Tohumları

Çemen tohumu, kadınların sağlığı için faydalıdır ve menstrüel siklusları ve hormonları dengelemeye ve yönetmenize yardımcı olur. 2 çay kaşığı çemen tohumunu suya ekleyin ve sabahları için. Ayrıca, bir bardak kadar suda çemen tohumlarını kaynatıp her gün bitki çayı gibi tüketebilirsiniz.

Bununla birlikte, cildinizde tahriş varsa, bu tedaviden kaynaklanan ishale karşı önlem almanız gerekebilir.

 

 

Lavanta Yağı

Vajinal kokuyu gidermek için lavanta yağı kullanabilirsiniz. Bu doğal yağ, vajinadaki tahrişi ve kaşıntıyı azaltır. Banyo sonrası vajinayı temizlemek için su ve lavanta yağını karıştırın.

 

 

Narenciye Meyveleri Yiyin

Daha fazla meyve özellikle de narenciye meyvelerini tüketin. Üzüm, portakal gibi narenciye, pH seviyesini dengelemenizi ve vücudunuzdan toksinleri uzaklaştırmanızı sağlar. Bu meyveler C vitamini açısından zengindir ve bağışıklık sisteminizi iyileştirerek,vajinal kokulara neden olan vajinal enfeksiyonlarla savaşır.

 

 

 

 

Parfüm

Vajinal koku hissetmişseniz, dizlerden iç uyluklara kadar hafif parfüm püskürtün. Vajinal bölge çevresinde iyi bir koku hissedilebilir. Ancak, hafif parfümü seçmeli ve ağır kokudan kaçınmalısınız.

 

 

Kızılcık Suyu

Her gün içmeniz gereken başka bir meyve suyu türü kızılcık suyudur. Bu, sağlığınızı iyileştirebilecek ve vajinal kokunun semptomlarını azaltabilecek çok etkili bir içecektir. Bu ilaç aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonları ve vücuttan çıkan toksinler için de iyidir.

 

 

Guava Yaprakları

Guava yaprakları anti-provokatif, ant-ibakteriyel, antioksidanlar ve tanenler içerir ve  kadınların menstrüel sorunlarını azaltabilir. Guavayı kaynatın, soğutun ve etkilenen bölgeyi temizleyin.

 

 

Zerdeçallı Süt

Vajinal kokudan kurtulmak için doğal ve ucuz otlardan biri zerdeçallı süttür. Bakteri ile savaşmanıza yardımcı olur ve vajinanızın sağlığını iyileştirir ve viral enfeksiyon riskini azaltır. 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ve 1 bardak ılık süt hazırlamalısınız. Onları iyice karıştırın ve her gün için.

 

 

Sabun Kullanmayın

Kimyasal içeren bazı cilt bakım ürünleri veya güzellik ürünlerinin vajinal kokunun farklı nedenlerine katkıda bulunduğu biliyor musunuz? PH dengesini etkiler ve vajinanızın kötü koku veya balık kokusu dahil daha fazla kokmasını sağlarlar.

 

 

Yoğurt yiyin

Çoğu kişi, yoğurtun sağlığa iyi geldiğini biliyor. Aslında, yoğurt probiyotikler denilen iyi bakteri içerir ve bağışıklığın yanı sıra sindirim için de iyidir. Ayrıca, yoğurt maya enfeksiyonunu tersine çevirebilir ve vajinal kokudan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bu durumu iyileştirmek için günde bir bardak yoğurt yiyin.

 

 

Banyoyu Sıcak Su ile Yapmayın

Aslında sıcak duş veya sıcak banyolar vücudun doğal bakterilerini öldürme yöntemidir. Başka bir şekilde, vajinanın temizlenmesi için ılık veya soğuk su kullanabilirsiniz. Uzun süre sıcak banyo yapmaya devam ederseniz, balık kokusunu önlemek için vajinal koşullarınıza dikkat etmeniz gerekir.

 

 

Şekerden Yüksek Gıdalardan Kaçının

Şeker içeren gıdaları çok fazla yemeyin çünkü normal seviyeden daha fazla vajinal kokuya neden olabilirler. Şekerli gıdalara istek duyarsanız, bu alışkanlıktan kurtulmak için şeker isteğinin üstesinden gelmenin yollarını araştırın.

 

 

Sarımsak

Vajinal kokuyu hafifletmek için güçlü bir antibiyotik olan sarımsak kullanabilirsiniz. Basitçe vajinal bölgeye sarımsak koyun ve bir saat boyunca bekleyin. Ardından çıkarın ve vajinayı soğuk suyla veya ılık suyla temizleyin.

 

 

Yemeklerinize yapraklı sebzeler ve taze meyveler ekleyin

Vajinal kokudan kurtulmak için bazı temizleme yöntemlerinin yanı sıra, sağlıklı bir vücuda sahip olmak gerekir ve vajinal kokuyu önlemek için bazı dahili yöntemler kullanabilirsiniz. Bu problemden kurtulmak için günlük yemeklerinize yapraklı sebzeler ve taze meyveler ekleyin. Maya enfeksiyonlarına neden olabilecek nişastalı gıdalardan, baharatlı yemeklerden, kafeinli içeceklerden kaçının ve alkol almayı bırakın.

 

 

Günlük su tüketimini artırın

Her gün daha fazla su içmek vücudunuzu sağlıklı tutmak, toksinlerden, zararlı bakterilerden arındırmak ve vajinal kokulardandan kurtulmak için iyi bir yoldur.

 

 

Tuvalete oturmadan önce yüzeyini temizleyin

Vajinal enfeksiyonlara yakalanmamak için tuvaletin yüzeyini oturmadan önce temizlemeyi ihmal etmeyin. Özellikle, umumi tuvaletleri kullanmamaya dikkat edin.

 

 

Cinsel ilişkiden önce ve sonra genital bölgenizi yıkayın

Vajinal kokunun sorun olmaması için cinsel ilişki öncesi ve sonrası hijyene dikkat edin. Sadece birkaç dakikanızı alacak bu temizlik işlemi, maya enfeksiyonlarına yakalanma riskini düşürür.

 

 

Rahat iç çamaşırı kullanın

Hava akışını engelleyen sentetik malzeme veya külotlar kullanmak yerine, rahat hissetmek ve vajinal kokudan kurtulmak için rahat, pamuktan yapılmış pamuklu iç çamaşırı giyebilirsiniz.

 

 

Pedleri 3 saatte bir değiştirin

Pedlerin sık değiştirilmesi, o ortamda gelişen bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olur. Tampon kullanmamaya özen gösterin çünkü bu malzeme bakterileri önlemek için hijyenik değildir ve rahatsızlık hissine neden olur.

 

 

Vajinal koku yaşadığınız dönemde yemeklerinize fazla miktarda et ve yağ ilave etmeyin

Vajina kokusunu doğal yoldan gidermenin en pratik yolu yediklerinize dikkat etmekten geçer. Bunun için bir süre daha az yağlı ve et içeren yiyecekler tüketin. Bu malzemeler kötü vajinal kokulara neden olabilir. Bu durum ruh halinizi daha da kötüleştirir ve öz güveninizi düşürür.
Yeni yazılarımızdan haberdar olmak için binlerce abonenin arasına sen de katıl!

Delivered by FeedBurner

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


%d blogcu bunu beğendi: