İnce Bacak ve Sıkı Kalçalar için İhtiyacınız Olan Her Şey | diyetz

İnce Bacak ve Sıkı Kalçalar için İhtiyacınız Olan Her Şey

  • 1.782 kez görüntülendi.

 

 

En son ne zaman aynada bedeninizi tam olarak incelediniz?

 

Gördüğünüzden nefret mi ettiniz?

 

Endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. Hepimiz sağlam bir vücut istiyoruz. Hepimiz o ekstra yağı yok etmek istiyoruz.

 

Özellikle de kalçalarımız ve uyluklarımızdan. Ve hepsinin çok hızlı olmasını istiyoruz.

 

Fakat sorun şu ki ne yapacağımızı veya nereden başlayacağımızı bilemiyoruz. Ve endişeniz buysa, doğru yerde ve doğru yazıyı okuyorsunuz.

 

Bu yazı, kalça ve bacaklardaki yağları yakmaya yardımcı olacak formüller hakkında yazılmıştır.

 

Öncelikle bu formüller anlatılacak ardından kalça ve bacak sıkılaştırmak için yapmanız gereken egzersiz hareketleri verilecektir. Okuyun ve rüyalarınızın şeklini alın!

 

 

 

 

 

Su için

 

Cidden, bu hayat bu iksirinin yapamayacağı bir şey var mı? Her zaman optimum seviyelerde kalmanıza ya da vücudunuzdan zararlı toksinleri atmanıza yardımcı olarak, zayıflamak isteyenlerin dostudur.

 

Aklı başındaki kişinin size verebileceği en iyi tavsiye, her gün yaklaşık 8 ila 10 bardak su içmektir.Yüksek su içeriğine sahip sebze ve meyveleri yemek de mecburidir. Çünkü karaciğeriniz yağları enerjiye dönüştürmek için suya gereksinim duyar ve metabolizmayı yüksek tutar.

 

Klinik Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi ‘nde yayınlanan bir araştırmaya göre, günd yaklaşık 4 litre kadar su içmek, sağlıklı erkekler ve kadınlarda metabolik hızı % 30 artırıyor.

 

Su da kilo vermeye yardımcı olabilir.Virginia, Human Nutrition Bölümü tarafından yürütülen bir başka araştırmada, düşük kalorili bir diyet ile birlikte su tükettiğinizde kilo verme süreci hızlanıyor.

 

 

Kardiyo ve Güç Egzersizleri

 

Bu adım o kadar açıktır ki, sadece lolipopunu yalamayı öğrenen küçük bir çocuk bile bilir.Disiplinli bir egzersiz rejimi, kalçaları ve bacakları şekillendirmekle kalmaz, sizde heyecan uyduran bir vücudun kapılarını aralar.

 

Özellikle kalçalarınızı ve bacaklarınızı hedef alan ve bunları istediğiniz her şekilde şekillendiren belirli kardiyovasküler ve mukavemet egzersizleri uygulayabilirsiniz.

 

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, step-up’lar ve kalça abdüksiyonu, kalçalarınızı ve bacaklarınızı hedefleyen ve şekil almasını sağlayan iki önemli alıştırmadır.

 

 

Yoga

 

Açıkçası, her gün yoga yapıyorsanız, bu yazıda bahsedilen diğer uygulamaları görmezden gelebilirsiniz. Yoganın faydaları sözlerle ifade edilemez ancak yalnızca düzenli uygulama ile yaşanabilir.

 

Baddha Konasana duruşu ve Setu Bandhasana (Köprü duruşu) gibi bazı yoga hareketlerini uygulayın. Bu ikisi sadece kalçaları ve bacakları hedef alır.

 

Yoganın kilo yönetimini desteklediği bulundu. Sağlık ve Tıp Alternatif Terapiler Dergisi’nden yapılan bir araştırmaya göre, düzenli yoga uygulaması yaşla ilişkili kilo artışını azaltabilir. Yoga ayrıca kas artışına yardımcı olur ve cildi sıkı tutar.

 

 

Hindistan cevizi yağı

 

Hindistan cevizi yağı, vücudunuzdan ekstra yağ kaybetmenize yardımcı olur ve bu konuda çok iyi sonuç verir.Ayrıca, hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan besinler cilt dokusunu güçlendirir.

 

Kalçalarınıza ve bacaklarınıza sıcak hindistancevizi yağı ile günde on dakika boyunca masaj yapın.Hindistan cevizi yağındaki yağ asitleri vücutta yağ olarak depolanmaz, ancak hemen vücut tarafından emilir ve enerjiye dönüştürülür.

 

Hindistan cevizi yağı da metabolizmayı geliştirir. Kerala Üniversitesi Biyokimya Bölümü tarafından yürütülen bir araştırmada, erkek sıçanlara 45 gün boyunca sentetik bir diyetle birlikte farklı yağlar (zeytin, ayçiçeği ve Hindistan cevizi yağı) verilmiştir.

 

Hindistancevizi yağının sıçanlarda kolesterol düzeylerini önemli ölçüde düşürdüğü ve metabolizmasında artış sağladığı gözlemlenmiştir.

 

 

Kırmızı Biber

 

Kırmızı biber, kalçalarınızın ve bacaklarınızın istediğiniz ince şekli almasına yardımcı olabilecek en iyi besinlerdendir.

 

Bir çay kaşığı kırmızı biber, bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil ve bir çay kaşığı limon suyunu bir bardak ılık su ile karıştırın.Bu sağlıklı içeceği günde iki kez için.Bu karışımı hazırlayamayacak kadar meşgulseniz, kırmızı biberi yemeklerde kullanın.

Basit, değil mi?

 

Kırmızı biber, yağ yakma özelliklerine sahiptir ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Purdue Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre günlük yemeğinizi biraz kırmızı biberle tatlandırmak iştahınızı azaltabilir.

 

Buna ek olarak, kırmızı biber, aynı zamanda vücudunuzdan toksinlerin çıkarılmasına yardımcı olur ve kanı temizler.

 

 

Elma Sirkesi

 

Elma sirkesi her konuda güvenebileceğiniz bir gıda maddesidir ve ince kalçalar ve bacaklar söz konusu olduğunda, bu madde kraldır.

 

Üçe bir oranında filtresiz ve çiğ elma sirkesi ile hindistancevizi veya zeytinyağıyla karıştırın.Bu karışımı kullanarak kalçalarınıza ve bacaklarınıza masaj yapın ve otuz dakika o şekilde kalın.Ardından su ile durulayın.Bu tedaviyi her gün iki kez tekrarlayın.

 

Elma sirkesi, açlığın yok edilmesinde, yemekten sonra vücudunuzda salınan glikoz miktarını kontrol ederek önemli bir rol oynar ve aynı zamanda vücut yağını parçalamaya yardımcı olur. Vücuttaki toksinleri atmaya bile yardımcı olur.

 

 

Kahve

Hepimiz kahvenin kafein içerdiğini biliyoruz. Fakat çoğumuz antioksidan içerdiğini bilmiyoruz. Ve çoğumuz bu iki maddenin deriyi sıkılaştırdığını ve şekil vermeye yardımcı olduğunu bilmiyoruz.

 

Bir kaşık dolusu kahvenin içine bir miktar bal ekleyin ve kalın bir tabaka elde edinceye kadar karıştırın. Banyo yapmadan önce kalçanıza ve bacaklarınıza sürün. Kuruduktan sonra ıslak ellerle ovun ve sonra su ile durulayın.
Bu tedaviyi haftada iki kez veya üç kez tekrarlayın.

 

Kafeinin deride kan akışına yardım ettiği bilinmektedir ve bu sayede nemi cildin dışına akar ve sıkılaştırır. Ayrıca, ana bileşeni kafein olan kremlerin, hücreler arasındaki boşluklardan sıvılar çıkarma konusunda harikalar yarattığı bulunmuştur.

 

 

 

Kalça ve Bacak Sıkılaştırma Egzersizleri

 

Egzersizlere başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

 

 

 

Temel mekik hareketi

 

 

Temel mekik hareketi vücut sıkılaştırma egzersizlerinin en önemlilerindendir. Bacaklarınız dizlerinizden kıvrılmış bir şekilde yere oturun.

 

Ayak parmaklarınız yukarıda ve topuğunuz yerde olmalı.İki elinizi kulaklarınızın yanına koyun.Mekikte olduğu gibi yere yatıp kalkın.

 

Topuklarınız yerden kalkmayacak ve ayaklarınız bükülmüş vaziyette sabit duracak. Hareketin mekikten farkı ellerin kafa arkasında birleştirilmemesidir.

 

 

 

Çömelme hareketi

 

 

Bale hareketi olarak bilinir. Çömelme hareketi çok zordur ama sıkılaşma için de çok faydalıdır. Ellerinizi bele koyun.

 

Ayaklar açık ve ayak parmakları dışarı bakacak şekilde 45 derecelik bir açıyla çökün. Duruşunuz resimdeki gibi olsun. Çökerken sırtınız düz olsun.İçinizden 20 ye kadar sayın ve yavaşça kalkın..Yukarı kalkerken kalça kaslarınızı sıkın.

Hareketi en az 10 kez tekrarlayın.

 

 

 

Flamingo hareketi

 

 

Flamingo hareketi kalça ve bacak kaslarının yanı sıra alt sırt kaslarını da çalıştırır. Ayakta duruş pozisyonundayken sol bacağınızı arkaya atın.

 

Bu durumdayken sol el belde sağ elde öne uzanmış durumda olmalıdır.Bu şekilde dengede durmaya çalışın ve göğüsleriniz zemine paralel olana kadar gövdenizi uzatın.

 

10 sn. durduktan sonra başlangıç pozisyonunuza dönün. Hareketi her bacak için 10 kez tekrarlayın. Yeni başlayanlar dengede durmakta zorlanabilir. Hareketi düzenli tekrarladığınızda rahatlıkla yaptığınızı göreceksiniz.

 

 

 

Kurbağa duruşu hareketi

 

 

Kurbağa duruşu alt bedeni çalıştırmak için mükemmel bir harekettir aynı zamanda kalça sıkılaştırmak için de yapılır. Bacaklarınızı iki yana açın, kollarınızı dizlerinizin üzerine koyup ellerinizi birleştirin.

 

Kalçanızı aşağı ve yukarı hareket ettirin.Hareketi yaparken yere paralel durmalısınız.Hareketi en az 20 kez tekrarlayın.

 

Bu egzersizleri her gün günde birkaç defa düzenli yaparsanız kalça ve bacaklarınızdaki sıkılaşmayı fark edeceksiniz.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ