En İyi Selülit Egzersizleri | diyetz

  En İyi Selülit Egzersizleri

   

   

  Deri altında yağ birikimi oluştuğunda selülite neden olur. Selülit genetiktir ve kalça ve uyluk etrafında oluşur.

   

  Kadınların yaklaşık % 90’ı bu konuda deneyim kazanmıştır. Çoğu doktor, bunun zararlı olmadığını söylese de birçok kişi estetik açıdan sıkıntı yaşamaktadır.

   

  Cildin pürüzsüz görünümünü bozarak çukurlaşmasına neden olur.

   

  Hormonlar, insülin ve noradrenalin, selülit gelişimine katkıda bulunan unsurlardır. Ayrıca, genetik faktörler ve yağ dağılımı da selülit için ana nedendir.

   

  Çok fazla yağ, karbonhidrat ve tuzlu yemek, selülitin gelişmesini kolaylaştıracaktır. Sağlıklı bir yaşam ve güzel bir görünüme sahip olmak için, uygun bir diyet ve her gün egzersiz yapmalısınız.

   

  Bilim insanlarına göre, yaklaşık 30 dakika ila 1 saat egzersiz yapmak, selüliti yakmanın en etkili yollarından biridir.

   

  Bu yazıda, selülitleri yok etmek için en iyi egzersizlerden bahsedeceğim.

   

   

   

  Merdiven Tırmanma

   

   

   

   

  Bu, selülit için en iyi egzersizler listesindeki ilk sırada yer alan ve herkesin bilmesi ve uygulaması gereken bir harekettir.  

   

  Ulusal Sağlıklı Yaşam Enstitüsü, merdiven çıkmanın bir dakikada yaklaşık 10 kalori yakmanıza yardımcı olabileceğini söylemektedir.

   

  Ayrıca, selülit, özellikle de uyluk kaslarının selülitini azaltır. Günde en az 30 dakika merdiven çıkmaya zaman harcadığınızda ince ve selülitsiz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

   

   

   

  Çömelme

   

   

   

   

  Çömelme, popo kaslarınızı çalıştırmanın etkili yoludur. Popo kaslarınızı çalıştırmak için tüm vücut ağırlığınızı kullanır.

   

  İlk olarak, rahat halde durun. Sonra dizinizi yavaşça eğirin ve uyluğunuzu zemine paralel olana kadar vücudunuzu indirin.

   

  Bundan sonra, arkanıza yaslanın ve popo kaslarınızı sıkın ve ayağınız gibi sıkıştırın. Bu egzersizi defalarca tekrar etmelisiniz.

   

  Bu egzersiz sadece uyluklarınızdaki kasları değil, aynı zamanda yağları azaltmaya da yardımcı olur. Yağ gelişimini önlemek, selülitin büyümesini engellemek anlamına gelir. Bu, selülit için en yararlı egzersizlerden biridir.

   

  Çömelme egzersizi selülit ve kaslarınız için yararlı bir egzersizdir, deneyin!

   

   

   

  Geri Çekilme

   

  Selüliti yok etmek için en faydalı egzersizlerden biridir. Yere doğru eğilin ve ellerinizi yere dik olarak yerleştirin. Kollarınız birbirine paralel olacak.

   

  Vücudunuzu kaldırmak için ellerinizi ve dizlerinizi kullanarak vücudunuzu yere paralel hale getirin. Sonra sol bacağınızı havaya kaldırın.

   

  Dizinizi göğsünüze doğru çekin. Bu hareketi 5 ila 6 dakika boyunca bacaklarınızda yanık hissedene kadar gerçekleştirin.

   

  İlginizi Çekebilir  Büyüme Hormonu (HGH) Nedir, Ne İşe Yarar, Doğal Olarak Nasıl Artırılır?

  Sonra bacak değiştirin. Bacak değiştirdikten sonra, sağ bacak ile de aynı şeyi yapın.

   

  Bu egzersizin amacı vücudunuzdaki selülitin özellikle uyluğun içinde yanmasıdır. Yanmayı hissedin!

   

   

   

  Bale Bar ile Bükme

   

   

   

   

  Bu aynı zamanda selülitin hızla ve doğal olarak azaltılmasını amaçlayan selülit için en iyi egzersizlerden biridir. Uyluk ve kalça üzerinde yoğunlaşır ve kasları artışı sağlar.

   

  Yapmanız gereken ilk şey, spor salonlarında ya da dans stüdyosunda ya da herhangi bir bale merkezinde, derin bir bükülme yapmak için bir bale barı bulmaktır.

   

  Bale barına tutunun ve ayakların yerde sabit kalacak şekilde vücudunu bardan uzaklaştırmaya çalışın. O zaman kolunuz mümkün olduğunca uzayabilir.

   

  Ondan sonra, barı tutun, çömelin ve yavaşça tekrar eski halinize gelin. 10 ila 15 kez yapmalı ve tekrar tekrar denemelisiniz.

   

   

   

  Popo Kaldırma

   

   

  “Popo Kaldırma”, popo ve kalçaları tolere etmeye yarayan selülit için harika bir egzersizdir. Ayrıca fiziksel olarak geliştirir. Bu egzersizin ilk bölümünde, halıya uzanıyorsunuz.

   

  Bacaklarınızı ve dizlerinizi halıya koyun, ayaklarınız yere değsin. Sırtını ve pelvisi yavaşça yukarı kaldırın ve sonra tutun. Kalça ve bacaklarınızı kollarınızla ​​sıkıştırmalısınız.

   

  Bundan sonra vücudunuzu yavaşça indiririn ve tekrar kaldırmaya devam edin. Ayrıca bu selülit egzersizinin zorluk seviyesini tek ayak üzerinde yaparak artırabilirsiniz.

   

  Bir bacağını havada yüksekte tutup halıya dik tutun ve yukarıdaki aynı eylemleri yapın.

   

   

   

  Koşu ve Tempolu Koşu

   

  “Koşu ve Tempolu Koşu” popüler ve çok kullanışlı bir egzersiz. Bu egzersizle daha tonlu kaslara ve çekici kıvrımlara sahip olabileceksiniz. Koşu ve tempolu koşu, vücudunuzdaki fazla yağı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

   

  Bilim insanları günde yaklaşık 30 dakika koşmanın selülit gelişimini önlemeye yardımcı olabileceğini belirtmektedir. Selülit genellikle uyluk üzerine yoğunlaştığı için, seksi kalçalara sahip olmanın en iyi yoludur.

   

   

   

  Ayak Kaldırma

   

  Evde bile, televizyon izlerken bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Yüzünüz televizyona dönük bir şekilde yere uzanın.Sol elinizi kafanızın altına, sağ elinizi ise yerden destek sağlamak için göğüs kafesinizin altına koyun.

   

  Sol bacağınızı yere paralel şekilde tutun. Sağ bacağınızı açabildiğiniz kadar açarak, indirip kaldırın. Yorulduğunuzda, dönün ve bacak değiştirin.

   

   

   

  Yüzme

   

  İnsanların bir kez denemesi gereken selülit için en yararlı ve ilginç egzersizler listesinde bir başkası. Yüzme, selülitin azaltılmasının en emin yoludur.

   

  İlginizi Çekebilir  100 Kalori Yakmanın 40 Farklı Yolu

  Boyunuzu uzatmanın yanı sıra, vücudunuzda çok fazla yağ yakmanıza yardımcı olur, bu da selülit gelişiminin temel sebebidir.

   

  Bununla birlikte, selülitlerden en üst düzeyde kurtulmak için yoğunluğa konsantre olmalısınız.

   

   

   

  Bisiklete Binme

   

  Bisiklete binmen, selüliti azaltmanın anahtarıdır. Selülit egzersizlerini bisikletle yapmanın iki yolu vardır. Öncelikle, bisiklete kısa sürede yüksek yoğunlukta binebilirsiniz.

   

  İkincisi, uzun bir süre düşük yoğunluklu egzersizi seçebilirsiniz. Bisiklete binerken bacaklarınız çalışmak zorunda. Böylece bacaklarınızdaki yağ yakılacaktır.

   

  Bu nedenle, her gün bisiklet sürmeniz ve selülit oluşumunu önlemek için sağlıklı bir diyet yapmalısınız. Kısacası, sağlıklı yaşam tarzınızı korumak için hemen her gün sürmelisiniz.

   

   

   

  Aerobik Yapmak

   

   

  Aerobik yapmak, son derece önemli bir aktivitedir. Ağırlık eğitimi sayesinde yağ ve aşırı kalori yakılır. Bu, kasları kullanan bir egzersiz türüdür.

   

  Dolaşımınızı artırır ve kasların enerji için glikozu parçalamasını sağlar. Bilim insanları, insanların en fazla etkiyi elde etmek için yüksek yoğunlukta günde yaklaşık 30 dakika aerobik yapmaları gerektiğini belirtmektedir.

   

  Aslında, bu uygulama için çok basit olan selülit için en iyi egzersizlerden biridir ve insanlar herhangi bir zorluk veya sıkıntıya neden olmadan kendi evlerinin konforunda bunu yapabilirler.

   

  Her gün egzersiz yapmak, selüliti azaltmanın en iyi yoludur. Bilim insanlarına göre, selülit için egzersiz yapmanın yanı sıra, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için uygun bir diyet yapmalısınız.

   

  Cildiniz portakal kabuğu gibi gözüktüğü için cildin altındaki pek çok selülit performansınızı etkileyecektir.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ