Kilo Vermek İçin Yeşil Kahve | diyetz

  Kilo Vermek İçin Yeşil Kahve

   

   

  Yeşil kahve çekirdeği özü, dünyadaki kilo kaybı takviyeleri arasında en çok konuşulanıdır. Çok miktarda klorojenik asit içeren kahve çekirdeğinin kavrulmamış halidir.

   

  Araştırmalar, klorojenik asitin visseral yağ birikimini önlediğini, anti-inflamatuar ve kardiyovasküler koruyucu özelliklere sahip olduğunu ve insülin duyarlılığını artırdığını gösteriyor.

   

  Yeşil kahve özütü kahve ile karşılaştırıldığında daha az miktarda kafein içerir. Ancak yeşil kahve çekirdeğinin kilo verme iddiaları oldukça tartışmalıdır. Kilo vermek isteyenler takviye olarak kullanılan yeşil kahvenin etkinliğini merak ediyorlar.

   

  Kilo vermek için kullanılan yeşil kahve özütünün gerçek mi ya da sahte mi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

   

   

   

  Yeşil Kahve Özütü Nedir?

   

  Kavrulmamuş kahve çekirdeği yeşil kahve çekirdeğidir. Bu çekirdekler özütü oluşturmak için ıslatılır ve konsantre edilir.

   

  Öte yandan, genelde içtiğiniz kahve kavrulur ve işlenir; bu yüzden koyu kahverengi renkte görünür ve farklı bir aroması vardır.

   

  Yeşil kahve özütünün kahveden çok daha farklı tadı vardır. Bu yüzden kahve meraklıları için pek çekici olmayabilir.

   

   

   

   

  Zayıflama Sağlaması için Yeşil Kahvenin Özü Nasıl Çıkarılır?

  Kahve çekirdekleri, kafein ve klorojenik asit olmak üzere iki fitokimyasal maddenin mükemmel bir kaynağıdır. Kilo kaybı özelliklerine sahip olan klorojenik asittir.

   

  Bununla birlikte, kahve çekirdeğinin kavrulması klorojenik asitleri yok edebilir, bu nedenle yeşil kahve özütü kilo vermek isteyenlere göredir.

   

  Araştırmacılar, iltihapla ilişkili kilo alımı ve galanin aracılı adipogenezden sorumlu genleri aşağı regüle ederek, klorojenik asidin insülin duyarlılığını iyileştirmesine yardımcı olabileceğini buldu.

   

  Klorojenik asit aynı zamanda yağ emilimini önleyebilir ve karaciğerdeki yağ metabolizmasını artırarak kilo kaybına yardımcı olabilir.

   

  Yeşil kahve özütü aynı zamanda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur ve insülinin sivri uçlarını kontrol altında tutar.

   

  Yağ metabolizmasının iyileştirilmesinin yanı sıra, klorojenik asit de obezite ile ilişkili hormonları normalleştirir. Klorojenik asidin farelerde trigliserit ve kolesterol düzeylerini düşürdüğü de tespit edilmiştir.

   

  Son olarak, klorojenik asit de şeker emilimini azaltarak kilo vermeye yardımcı olur.

   

  Dolayısıyla, yukarıda belirtilen tüm araştırmalardan, yeşil kahve çekirdeğinin kilo alımının kök nedenlerini hedeflediği ve dolayısıyla potansiyel bir kilo verme ajanı olabileceği görülmektedir.

   

   

   

  Kilo Vermek İçin Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır?

   

   

  1. Yeşil Kahve

  Yeşil kahve hazırlamak için bir miktar yeşil kahve çekirdeği satın alın. Yeşil kahve çekirdeklerini öğütmek için bir kahve öğütücü kullanın ve bir fincan yeşil kahve pişirin.  Şeker veya yapay tatlandırıcı kullanmayın. Eğer bunu içmekten sıkılırsanız, kilo vermek için diğer kilo kaybı bileşenlerini ekleyebilirsiniz.

   

   

  2. Nane Yaprakları ve Yeşil Kahve

  Yeşil kahve bardağınıza nane yaprakları ekleyin. 5 dakika boyunca demlenmesini bekleyin ve sonra için. Nane kilo kaybı özelliklerine sahiptir ve toksinleri boşaltmaya yardımcı olacaktır.

   

   

  3. Tarçınlı Yeşil Kahve

  Bir bardak suya 1 tarçın çubuğu ekleyin. Bir gece dursun. Ertesi sabah yeşil kahveyi hazırlamak için bu suyu kullanın.  Tarçın, kan şekeri düzeylerini düzenlemeye yardımcı olur, insülin duyarlılığını geliştirir, LDL kolesterolü düşürür ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

   

   

  4. Zencefilli Yeşil Kahve

  Yeşil kahveyi hazırlarken bir çay kaşığı ezilmiş zencefil ekleyin. 5 dakika boyunca demlenmesini bekleyin ve sonra suyunu süzüp için. Zencefil, vücuda termik etkisi olan curcumin içerir. Ayrıca, insülin duyarlılığını artırmaya yardımcı olur.

   

   

  5. Zerdeçallı Yeşil Kahve

  Bu kombinasyon biraz tuhaf görünse de, en iyi sonucu verir. Kahvenize bir çay kaşığı ezilmiş zerdeçal kökü ekleyin ve 3 dakika boyunca demleyin. Zerdeçal, yağ metabolizmasını arttırarak, insülin duyarlılığını geliştirir ve inflamasyonu azaltarak kilo vermeye yardımcı olur.

   

  Gördüğünüz gibi, sürekli aynı yeşil kahveyi içmekten sıkılmanız gerekmiyor. Farklı bileşenlerle lezzetli yeşil kahveler elde etmek mümkün. Ama içmek için doğru zaman ne zaman?

   

   

  Kilo Vermek için Yeşil Kahve Ne Zaman İçilmeli?

   

  • Sabah, egzersiz öncesi veya sonrasında.

   

  • Sabah, kahvaltıyla.

   

  • Öğleden sonra, öğle yemeğinden önce.

   

  • Akşam, sağlıklı bir akşam aperitifiyle.

   

   

  Yeşil Kahve Dozajı

  Kilo kaybı için önerilen klorojenik asit dozu 200-400 mg / gün’dür.

   

  Fakat sınırsız sayıda yeşil kahve içip zayıflayamaz mısınız?

   

  Aşırı olan herhangi bir şey tehlikeli olabilir. Bu nedenle, yeşil kahve alımını her gün yalnızca 3 bardakla sınırlandırın. Fazla yeşil kahve içmek daha hızlı sonuçlar almanızı sağlamaz.

   

  İpucu – Yemekten hemen sonra yeşil kahve içmekten kaçının.

   

   

  Yeşil Kahve İçmek Güvenli mi?

  Çeşitli firmalar tarafından satılan yeşil kahve ürünleri farklı konsantrasyonlarda klorojenik asit ve kafein içerebilir. Dahası, takviyelerin kompozisyon bakımından tutarlı olması gerekmediğinden düşük kaliteli yeşil kahve, yüksek kalitede yeşil kahve adı altında satılabilir.

   

  Son olarak, düşük kaliteli yeşil kahvedeki kafein, halihazırda bulunduğunuz diğer ilaçlar ve ilave maddelerle reaksiyona girebilir. Yeşil kahveyi tüketmeye karar vermeden önce kapsamlı bir araştırma yapın ve hangisinin en iyi marka olduğunu öğrenmek için doktorunuzla konuşun.

   

   

   

   

  Yeşil Kahve İçmenin Faydaları

   

  • Yağ yakmaya yardımcıdır, metabolizmayı artırır.

   

  • Kan dolaşımını iyileştirir.

   

  • Karaciğer detoksifikasyonuna yardımcı olur.

   

  • Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve kan şekeri seviyelerini düzenler.

   

  • Yeşil kahveyi içmek, daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabilir; böylece aşırı miktarda yemek yemenizi engelleyebilir.

   

  • Gün boyunca sizi ayakta tutacak beyin aktivitesini geliştirmeye yardımcı olur.

   

   

  Yeşil Kahvenin Yan Etkileri

  • Mide bulantısı

   

  • Baş ağrısı

   

  • Uykusuzluk hastalığı

   

  • Hazımsızlık

   

  • Kaygı

   

  • Depresyon

   

  • Kalp atış hızı artışı

   

  • Yorgunluk

   

  • Kalsiyum ve magnezyum kaybı

   

  • Kulak çınlaması

   

  • Antidepresan, diyabet için kullanılan bazı ilaçlarla etkileşime girebilir.

   

  Sonuç olarak, kilo vermek zordur, ancak imkansız değildir. Kilo vermek istiyorsanız, sağlıklı ve düzenli egzersiz yapmalısınız.

   

  Ve eğer doktorunuz izin verirse, yeşil kahve özü gibi kilo kaybı takviyelerini kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın, kilo vermek için sadece yeşil kahve özütünü kullanmak size herhangi bir sonuç vermez. Kullanmaya başlamadan önce iyi düşünün.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ