Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı? | diyetz

  Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı?

   

  Hindistan cevizi yağı zayıflamak için kullanılır mı?

  Hindistan cevizi yağı; cilt bakımı, saç bakımı, sindirim ve bağışıklık enfeksiyonlarının iyileştirilmesi gibi birçok soruna çare olabilecek bir gıdadır.

  ABD ve İngiltere gibi ülkelerde Hindistan cevizi tarlaları bulunmakta ve bu ülkelerde Hindistan cevizi yağı etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Diğer dünya ülkelerinde de bu yağın mucizeleri keşfedilmekte ve giderek popülerlik kazanmaktadır.

  Hindistan cevizi yağı, diğer yağlara göre kilo kaybı konusunda en dost canlısı yağdır. Metabolizma üzerinde güçlü etkileri olan yağ asitlerinin eşsiz kombinasyonunu içerir.

  Bazı çalışmalara göre diyetinize sadece bu yağı eklemek bile yağ yakmanızı sağlar-özellikle zor eriyen karın bölgesi yağları-

  Bu yazıda ülkemizde az kullanılan bir yağ çeşidi olan “hindistan cevizi yağı zayıflamak için nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını bulacaksınız.

   

   

  hindistan cevizi yağı kilo verme

   

   

  Hindistan Cevizi Yağı Zayıflama

  Hindistan cevizi yağı sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayarak, metabolizma hızlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca enerji verir.

  Hindistan cevizi yağını zayıflamak için kullanacaklar; bir bitki çayının içine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı koyup eriterek, yemeklerden önce içmeliler.

   

   

  Hindistan cevizi yağı yüksek oranda orta zincirli trigliseritler içerir ve bu yağ asitleri metabolizmayı hızlandırır

   

  Hindistan cevizi yağı diğer yağlardan farklıdır. Çoğu yağlar ve gıdalar uzun zincirli yağ asitleri içerirken, bu yağ orta zincirli yağ asitlerinden oluşur.

  Orta zincirli yağ asitleri, uzun zincirli yağ asitlerinden daha farklı metabolize olur ve diğer yağlar gibi vücutta saklanmaz.

   

   

  Hindistan cevizi yağı metabolizmanızı hızlandırarak daha kolay kalori yakmanızı sağlar

   

  Yediğiniz gıdalar vücudunuzdaki hormonal ve metabolik olaylar üzerinde etkilidir. Bazı gıdaların sindirimi diğerlerine göre daha fazla enerji gerektirir ki bu da fazladan kalori yakmak anlamına gelir.

  İşte Hindistan cevizi yağının da önemli bir özelliği termojenik gıda olmasıdır.

  Diğer yağlarla aynı kaloriye sahip olmasına rağmen, yakmak için daha fazla enerji harcanması gerekir. Bu nedenle zeytinyağı veya tereyağı ile Hindistan cevizinin bir kalorisi aynı değildir.

   

   

  Hindistan cevizi yağı iştahı azaltır

   

  Hindistan cevizi yağının termojenik yani yağ yakıcı özelliğe sahip olduğunu söyledik. Bununla birlikte doygunluk hissi sağlayarak otomatik olarak iştahınızı azaltır.

  Yapılan bir çalışmada Hindistan cevizi yağı tüketenlerin gün içinde 256 kalori daha az aldıkları tespit edildi. Kahvaltıda bu yağı tüketenler öğle yemeklerinde önemli ölçüde az yemek yediler.

   

   

  Hindistan cevizi yağı özellikle karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur

   

  Hindistan cevizi yağı metabolizma hızlandırır, iştah azaltır ve bu sayede uzun vadede kilo vermenize yardımcı olur. Bunu destekleyen birçok çalışma var.

  Bir çalışmada Hindistan cevizi ve soya yağı verilen iki gruptan, Hindistan cevizi yağı tüketenlerin bel ve karın çevresinin daha fazla inceldiği tespit edildi. Özellikle obez erkeklerde abdominal incelme daha belirgin hale geldi.

  Abdominal yani karın yağları, özellikle kronik hastalıkları tetikler. Diyetinize Hindistan cevizi yağı ekleyerek karın yağlarınızı azaltabilirsiniz.

   

   

  Hindistan cevizi yağının, yağ olduğunu unutmayın

   

  Yağlar gram başına 9 kalori içerir ve Hindistan cevizi yağı istisna değildir. O yüzden fazla tüketmek kilo kaybettirmez, kilo aldırır. Günde en fazla 2 yemek kaşığı tüketmek gerekir.

   

  Sonuç olarak;

  Hindistan cevizi yağı ve zayıflama arasında sıkı bir ilişki vardır. Dikkatli tüketildiği sürece hindistan cevizi yağı zayıflamaya yardımcı olur.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ