Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydası ve Kullanımı | diyetz

  Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydası ve Kullanımı

   

  Hindistan cevizi yağı saç için kullanılan doğal bir üründür. Ayrıca çok yönlü sağlık ve güzellik ürünüdür. Yemek pişirmeden cilt güzelliğine, makyaj çıkarmadan dudak bakımına kadar her türlü kullanıma sahiptir.

  Hindistan cevizi yağı saç bakımı için en ideal malzemelerden biridir.

  Bu yazıda “hindistan cevizi yağı saça faydası”, “saç için hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?”, “hindistan cevizi yağı saç uzatma” ile ilgili konulara değinilecektir.

  Hindistan Cevizi Yağı Saç için Faydaları

  Genellikle protein kaybını azaltmak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için hindistan cevizi yağının saça en iyi yağ olduğu söylenir. Bunu kanıtlayan çalışmalar da mevcut.

  Bir çalışma, yıkamadan önce veya sonra saça hindistan cevizi, ayçiçeği veya mineral yağ uygulamasının etkilerini incelemiştir. Hangi yağın en iyi olduğunu görmek için araştırmacılar, bu işlemlerin her birinden sonra kaybedilen protein miktarını ölçtüler.

  Hindistan cevizi yağı saça etkisi olarak, saçların yıkanmasından önce veya sonra tatbik edildiğinde hem mineral hem de ayçiçeği yağlarına göre protein kaybını önlemede daha iyi olduğunu bulmuşlardır.

  Hindistan cevizi yağının kimyasal yapısının, saçı koruma kabiliyetini etkilediği düşünülmektedir. Bu yağ ağırlıklı olarak laurik asit adı verilen orta zincirli bir yağ asidinden yapılır. Bu hindistan cevizi yağına uzun, düz bir yapı kazandırır, bu da saç tellerince daha kolay emilir.

  Ayçiçek yağı çoğunlukla daha hacimli bir yapıya sahip olan linoleik asit içerir, bu yüzden saç tarafından kolayca emilmez.

   

   

  Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Uzatma

  Herkes uzun, şık ve parlak saçlar ister. Saç şekillendirme ürünleri hava ve çevresel kirleticiler saçlarımıza zarar verir. Saçlar yıprandıkça uzaması zorlaşır.

  Hindistan cevizi yağı saçlarınızı sağlıklı şekilde uzatmanıza yardımcı olur:

  – Saçınızı nemlendirir ve kırılmaları azaltır.

  – Saçınızı protein kaybından ve ıslakken zarar görmekten korur.

  – Saçınızı rüzgar, güneş ve duman gibi çevresel zararlardan korur.

   

  hindistan cevizi yağı saç döker mi

   

  Hindistan Cevizi Yağı Saçta Ne İşe Yarar?

  Hindistan cevizi yağı kullanımı saçta başka avantajlar da sağlar.

   

   

  Bitlerin önlenmesi

  Küçük bir çalışma, bir spreydeki anason ile birleştiğinde hindistan cevizi yağının baş biti tedavisinde kimyasal permetrinden% 40 daha etkili olduğunu göstermiştir.

   

   

  Güneşten korunma

  UV filtreleri saçınızın güneşten zarar görmesini önler. Bazı araştırmalar hindistan cevizi yağının güneşten korunma faktörünün 8 olduğunu göstermiştir, bu nedenle saçı korumada faydalıdır.

   

   

  Kepek tedavisi

  Kepek, kafa derisinde mantar veya mayanın fazla büyümesinden kaynaklanır. Hindistan cevizi yağı kepekle mücadelede etkilidir çünkü antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

   

   

  Hindistan cevizi yağı saç döker mi?

  Aksine Hindistan cevizi yağı saç dökülmesine neden olabilecek saç tellerinin hasarını en aza indirerek dökülmeyi önler.

   

   

  Hindistan Cevizi Yağı Saça Zararları

  Hindistan cevizi yağı saça kullananlar için güvenlidir. Ancak çok fazla kullanmak saç ve saç derisinde yağ birikmesine neden olur. Bu, özellikle çok ince saçlı kişilerde, saçları yağlı ve mat hale getirebilir.

  Bunu önlemek için, sadece küçük bir miktar ile kullanmaya başlayın ve hindistan cevizi yağını saçınızın orta kısımdan uçlarına kadar ovalayarak uygulayın.

  Çok ince saçlı insanlar, kafa derisine tamamen hindistancevizi yağı koymaktan kaçınmalıdır.

   

  hindistan cevizi yağı saç kullanımı

   

  Hindistan Cevizi Yağı Saç Kullanımı

  Saçların sağlığını korumak için hindistan cevizi yağı saç uygulamaları şöyledir;

   

  Hindistan cevizi yağı saç kremi

  Saçınızı normal şekilde şampuanlayın ve ardından hindistan cevizi yağını, ortasından uçlarına kadar saçınıza sürün.

   

  Hindistan cevizi yağı bakım

  Saçınızı şampuanladıktan ve bakımını yaptıktan sonra, fırçalarken koruyabilmek için saçınıza biraz hindistan cevizi yağı sürün.

   

  Hindistan cevizi yağı saç maskesi

  Saçınıza hindistan cevizi yağı sürün ve yıkamadan önce birkaç saat (hatta gece boyunca) bekletin.

   

  Yıkama öncesi saç koruyucusu

  Yıkamadan önce saçınıza hindistan cevizi yağı sürün.

   

  Kafa derisi tedavisi olarak

  Yatmadan önce, kafa derinize bir miktar Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Gece boyunca bırakın ve sabah şampuanla yıkayın.

   

  Bu teknikleri güzel, sağlıklı ve parlak saçlar için saç tipinize bağlı olarak düzenli veya arada bir kullanabilirsiniz.

  İhtiyacınız olan Hindistan cevizi yağı miktarı saçınızın uzunluğuna ve türüne bağlı olacaktır. En iyi uygulama şekli, ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüz en küçük miktarla başlamak ve oradan kademeli olarak artırmaktır.

  Kısa veya çok ince saçlarınız varsa, bir çay kaşığı kadar küçük bir miktara ihtiyacınız olabilir. Ancak, uzun, kalın saçlı insanlar iki yemek kaşığına kadar kullanabilir.

  Birçok farklı Hindistan cevizi yağı türü vardır. Bunlardan rafine edilmiş olanları yemeklerde kullanılır. Cilt ve saç için saf yani rafine edilmemiş olanı daha uygundur.

   

  Sonuç olarak;

  Hindistan cevizi yağı saç için mükemmel bir nemlendirici üründür. Saçı yıkamadan önce ve sonra, zarar görmemesi, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için kullanılabilir.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ