Göz Altı Torbalarına İyi Gelen Bitkisel Yağlar | diyetz

  Göz Altı Torbalarına İyi Gelen Bitkisel Yağlar

   

  Gözlerinizin altındaki torbalar yüzünüzü donuk mu gösteriyor? Bunun için doğal ilaçlar mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz…

  Göz altı torbaları sadece gözlerinizi donuklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm yüzünüzün yorgun ve kötü görünmesine neden olur. Gözlerin altındaki koyu cilt, o bölgede melanin üretimi fazla olduğu zaman ortaya çıkar.

  Uykusuzluk, güneşe aşırı maruz kalma, aşırı sigara ve alkol içme, stres vb. durumlar, göz altı torbalarını belirginleştirir. Göz altı torbalarını tedavi etmek için bitkisel yağlar kullanılabilir. İşte göz altı torbalarına iyi gelen yağlar

   

   

  Göz Altı Torbalarına Hangi Yağ İyi Gelir?

   

   

  göz altı torbalarına iyi gelen yağlar

   

   

  Zeytinyağı

  Zeytinyağında bulunan antioksidanlar, göz altındaki cildi aydınlatmaya yardımcı olur. Ayrıca, cildin nemlenmesini, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar.

   

  Nasıl Kullanılır?

  Biraz zeytinyağı alın ve göz altına uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Her gün yatmadan önce bunu uygulayın ve normal suyla durulayın. Belirgin şekilde fark görene kadar bunu her gün kullanabilirsiniz.

   

   

  Badem Yağı

  Badem yağında bulunan oleik asit, cildi nemlendirirken aynı zamanda cilt tonunu da hafifletmeye yardımcı olur.

  Badem yağında bulunan protein, lif, demir ve potasyum, A, B, C, D ve E vitamini ile birlikte cildin aydınlatılmasına yardımcı olur.

  Başlıca iki çeşit badem vardır. Tatlı ve acı badem. Normalde güzellik ürünleri, özellikle de cilt bakımı için tatlı olanları kullanılır.

   

  Nasıl Kullanılır?

  Parmaklarınızın ucuna 2-3 damla badem yağı sürün ve gözün altına uygulayın. 2-3 dakika yavaşça masaj yapın ve ardından yaklaşık 15-20 dakika bekleyin ve sonra normal suyla yıkayın.

  Bunu sabahları ya da yatmadan önce uygulayabilir ve bir gece bekleyebilirsiniz. Bunu düzenli kullanmak, göz altındaki torbaları azaltacaktır.

   

   

  Argan Yağı

  Argan yağı antiseptik, antifungal ve antioksidan özelliklerinden dolayı, cilt ile ilgili konularda kullanmak için mükemmel bir yağdır.

  İçeriğindeki E vitamini ve omega 3, 6, 9 yağ asitleri cildin gençleşmesine ve böylece siyah noktaların aydınlatılmasına yardımcı olur.

   

  Nasıl Kullanılır?

  Üç damla saf argan yağını parmaklarınızın yardımı ile gözlerin altına uygulayın. Gözün içine girmemesine dikkat edin.

  Birkaç saniye hafifçe masaj yapmaya devam edin. 15 dakika bekleyin, normal suyla yıkayın. Daha hızlı sonuç almak için bunu her gün uygulayın.

   

   

  Lavanta yağı

  Lavanta yağı, cilt üzerine uygulamak için mükemmel olan antiseptik maddeler ve antioksidanlar içerir. Bu özelliklerin yanı sıra lavanta, cilt üzerindeki her türlü iltihaplanmayı iyileştirmeye de yardımcı olur.

   

  Nasıl Kullanılır?

  2 damla lavanta yağını biraz su ile seyreltin ve iyice karıştırın.

  Geceleri yatmadan önce bunu göz altına uygulayın ve gece boyunca bırakın. Ertesi sabah, soğuk veya normal suyla yıkayın. Bunu her gün, ya sabahları ya da yatmadan önce, hangisi sizin için uygunsa kullanabilirsiniz.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ