Göz Altı Torbaları için Bitkisel Yağlar | diyetz

Göz Altı Torbaları için Bitkisel Yağlar

  • 2.651 kez görüntülendi.

 

 

Gözlerinizin altındaki torbalar yüzünüzü donuk mu gösteriyor? Bunun için doğal ilaçlar mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz…

 

Göz torbaları sadece gözlerinizi donuklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm yüzünüzün yorgun ve kötü görünmesine neden olur. Gözlerin altındaki koyu cilt, o bölgede melanin üretiminin fazla olduğu zaman ortaya çıkar.

 

Uyku eksikliği, güneşe aşırı maruz kalma, aşırı sigara ve alkol içme, stres vb. durumlarda göz altı torbalarını tetikler. Göz altı torbalarını tedavi etmek için temel yağları kullanabilirsiniz.

 

 

 

Zeytinyağı

 

Zeytinyağında bulunan antioksidanlar, gözünüzün altındaki cildi aydınlatmaya yardımcı olur. Ayrıca, cildin nemlendirilmesini, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar.

 

Nasıl Kullanılır?

 

Biraz zeytinyağı alın ve gözünüzün altına uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Her gün yatmadan önce bunu uygulayın ve normal suyla durulayın. Belirgin şekilde fark görene kadar bunu her gün kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Badem Yağı

 

Badem yağında bulunan oleik asit, besin değeri tıbbi değerini artırır. Badem yağı, cildi nemlendirirken aynı zamanda cilt tonunuzu da hafifletmeye yardımcı olur.

 

Badem yağında bulunan protein, lif, demir ve potasyum, Vitamin A, B, C, D ve E ile birlikte cildin aydınlatılmasına yardımcı olur.

 

Başlıca iki çeşit badem vardır. Tatlı ve acı badem. Normalde güzellik ürünleri, özellikle de cilt bakımı için tatlı olanlarınu kullanırız.

 

Nasıl Kullanılır?

 

Yapmanız gereken tek şey parmaklarınızın ucuna 2-3 damla badem yağı sürmek ve gözünüzün altına uygulamak. 2-3 dakika yavaşça masaj yapın ve ardından yaklaşık 15-20 dakika bekletin ve sonra normal suyla yıkayın.

 

Bunu sabahları ya da yatmadan önce uygulayabilir ve bir gece bekletebilirsiniz. Bu ilacın düzenli kullanımı size en iyi sonuçları verecektir.

 

İlginizi Çekebilir  Saçınızı Kalıcı Olarak Düzleştirmenin Doğal Yolları

 

 

Argan Yağı

 

Argan yağı antiseptik, antifungal ve antioksidan özelliklerinden dolayı, cilt ile ilgili konularda kullanmak için mükemmel bir yağdır.

 

Vitamin E ve omega 3, 6 ve 9 yağ asitleri cildin gençleştirilmesine yardımcı olur ve böylece siyah noktaların aydınlatılmasına yardımcı olur.

 

Nasıl Kullanılır?

 

Bunun için gereken tek şey üç damla saf argan yağıdır. Bunu parmaklarınızın yardımı ile gözlerinizin altına uygulayın. Gözlerinize girmediğinden emin olun.

 

Birkaç saniye hafifçe masaj yapmaya devam edin. 15 dakika bekleyin, normal suyla yıkayın. Daha hızlı sonuç almak için bu çözümü her gün kullanın.

 

 

 

Lavanta yağı

 

Lavanta yağı, cilt üzerine uygulamak için mükemmel olan antiseptik maddeler ve antioksidanlar içerir. Bu özelliklerin yanı sıra lavanta, cilt üzerindeki her türlü iltihaplanmayı iyileştirmeye de yardımcı olabilir.

 

Nasıl Kullanılır?

 

Bu ilaç için ihtiyacınız olan her şey 2 damla lavanta yağı ve biraz su. Lavanta yağını su ile seyreltin ve iyice karıştırın.

 

Geceleri yatmadan önce bu çözümü gözünüzün altına uygulayın ve gece boyunca bırakın. Ertesi sabah, soğuk veya normal suyla yıkayın. Bu ilaçları her sabah ya sabahları ya da yatmadan önce, hangisi sizin için uygunsa kullanabilirsiniz.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ