Göbek Yağını Eriten Besinler

 

 

Göbek ve çevresinde biriken göbek yağı, pek çok kişi, özellikle de kadınlar için büyük ve ortak endişe kaynağıdır.

 

Göbek yağlanması bir sorundur ki; yağlı karaciğer hastalığı, diyabet ve yüksek tansiyon riskinin artmasına neden olabilir. İtici bir görünüşe neden olması da cabası…

 

Göbekteki yağlanmayı azaltmak için “Göbek Yağını Hızla Eritmenin Yolları” yazısını okuyun.

 

Bu yazıda belirtilen yöntemlerle birlikte doğru gıdaları seçerek ve günlük fiziksel egzersizlerin avantajlarından yararlanarak göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

 

İnatçı göbek yağlarından kurtulmanın yarısını vücut yapınıza uygun egzersiz yapmak oluştururken, diğer yarısını ise yağlarınızı eritecek gıdaları seçmek oluşturur.

 

Bu yazıda, göbek yağını azaltmak ve zayıf kan dolaşımını etkili bir şekilde hızlandırmak için yemeniz gereken gıdaların hangileri olduğunu öğreneceksiniz.

 

 

 

 

Ananas

 

Ananas, göbekteki yağ için en etkili besinlerden biridir ve her gün tüketilmeli.

 

Bu tropik meyve, güçlü anti-inflamatuar özellikler içeren bromelain adlı bir enzim sağlar. Bu enzim daha düz bir göbeğe katkıda bulunan proteini metabolize etmeye yardımcı olabilir.

 

Maryland Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, bromelainin anti-bakteriyel özelliklerinin ishale yol açan bakterilerle savaşmaya yardımcı olabileceğini ve bağırsak rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde son derece yararlı olduğunu belirtti.  

 

Göbekteki yağlanmadan kurtulma, daha ince bir bel hattına ve daha az abdominal şişkinliğe katkıda bulunabilir.

 

Buna ek olarak, ananas; lif, bakır, tiamin, manganez, C vitamini ve sağlık için bir çok fayda sağlayan vitamin B-6 bakımından oldukça zengindir.

 

Bu süper gıda ile, aşırı göbek yağından kurtularak, daha ince bir belin keyfini sürebilirsiniz. Ananas tüketimini, düzenli egzersizlerle birleştirirseniz, daha iyi bir sonuca ulaşmada önemli bir rol oynayacaktır.

 

 

 

Kiraz

 

Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, kiraz içeren bir diyetin metabolik sendrom ve kalp hastalığı semptomlarını etkili bir şekilde azaltmasına yardımcı olabileceği keşfedildi.

 

Metabolik sendrom, diyabet ve kalp hastalıklarının yanı sıra göbek yağının depolanma riskini artırabilir.

 

Kiraz, vücuttaki kolesterol düzeylerini düşürmeye yardımcı olur ve vücut yağınının önemli oranda azaltmasını sağlar. Kiraz, anti-aging konusunda güçlü antioksidan özelliklere sahiptir, böylece kendinizi daha iyi hissetmenizi ve daha genç görünmenizi sağlar.

 

Kiraz, göbekteki yağlanmanın düşmanıdır. Bu yüzden kirazı bolca tüketmelisiniz.

 

 

 

Elma

 

Elma, tok hissettiren beta-karoten, fitosterol, flavonoidler ve diyet lifi açısından çok zengindir ve bu şekilde aşırı yemenizi önlemenize yardımcı olur.

 

Brezilya’daki bir araştırmaya göre, günde en az bir elma yiyen kadınlar, yemeyenlerden daha fazla kilo verebilir.

 

Elmanın doğal bileşiği olan pektin, kilo verme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

 

Pektin bakımından zengin meyveler sıklıkla daha fazla çiğneme gerektirir ve pektin midede çözündüğünde yağ ve diyet kolesterolünü hapseden jel benzeri bir madde oluşturur.

 

Ayrıca, içeriğinde bulunan C vitamini ve antioksidanlar cildinizin kırışıklardan uzak tutulmasına yardımcı olurken, pektin kolon kanseri riskini azaltmada etkindir.

 

Elmanın bu faydaları doğrudan göbek yağını eritmede etkilidir. Belki de en iyi gıdalardan biridir.

 

 

 

Avokado

 

Avokado, vücut ağırlığının kontrolüne yardımcı olabilecek, lesitin adı verilen önemli bir amino asit içerir.

 

Çoklu doymamış yağlar ve tekli doymamış yağlar gibi sağlıklı yağların mükemmel bir kaynağı olan avokado, kısa sürede göbek yağını yakmaya yardımcı olabilir.

 

Bu kremalı meyvenin bol miktarda lif içeriği de aşırı yememenize yardımcı olabilir. Buna ek olarak avokado, insan sağlığı ve güzelliği için çeşitli avantajlar sağlayan güçlü anti-bakteriyel, anti-fungal ve anti-aging özelliklere sahiptir.

 

Yani göbek yağını azaltmak için en iyi besinlerdendir.

 

 

 

Domates

 

Büyük bir domates sadece 33 kalori içerir. “9-okso-ODA” olarak adlandırılan ve kandaki lipidlerin azaltılmasında etkili olabilen ve mide yağını kontrol etmeye yardımcı olan bir bileşiğe sahiptir.

 

Bu bileşik ayrıca obezite ile bağlantılı kronik rahatsızlıklara karşı savaşmaya da yardımcı olabilir.

 

Ek olarak, domates içerisindeki güçlü antioksidan likopen, kolesterol düzeylerini düşürme, kansere karşı savaşma ve kırışıklıkları azaltma gibi ek sağlık yararları da sağlar.

 

Domates, potasyum ve demir gibi besin maddelerinin mükemmel bir besin kaynağıdır ve aynı zamanda C vitamini ve A vitamini açısından çok zengindir.

 

Dolayısıyla, sağlıklı bir vücut ve daha ince bir belin sefasını sürmek için domatesi (pişmiş ve çiğ) beslenmenizden eksik etmeyin.

 

 

 

Salatalık

 

Salatalık aslında son derece düşük kalorili ve ferahlatıcı bir besindir. 100 gr salatalık yaklaşık % 96 su oranına ve sadece 45 kaloriye yakındır. Bol miktarda vitamin,mineral ve diyet lifi içerir.

 

Her gün bir tabak salatalık tüketmek, kilo verme sürecini hızlandırmaya ve sindirim sistemi tarafından salgılanan zararlı toksinlerden vücudunuzu temizlemeye yardımcı olabilecek yararlı ve sağlıklı bir yöntemdir.

 

İlave bir fayda olarak, salatalığın günlük olarak tüketilmesi size C ve B vitaminini bol miktarda sağlayacağı için parlak cilt sağlar.

 

 

 

Kereviz

 

Düz bir göbeğe sahip olmak için, tabağınızı kereviz gibi yeşil yapraklı sebzelerle doldurun.

 

Kereviz lif dolu, çok düşük kaloriye sahip ve kilo kaybı sürecini hızlandırmada yardımcı olabilecek yüksek düzeyde C vitamini ve kalsiyum içerir.

 

Tüm vücut sisteminizi temizlemek için öğle veya akşam yemeği yemeden önce ½ bardak kereviz suyu tüketmeyi deneyebilirsiniz.

 

Ayrıca,salatalara veya çorbalara ekleyebilirsiniz. Kerevizin ek bir yararı, kadınlarda yumurtalık kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabilen doğal bir madde olan apigenin içermesidir.

 

 

 

Fasulye

 

Farklı fasulye türlerinin düzenli olarak alınması vücut yağlarının azaltılmasına, kasların gelişmesine ve sindirim sürecinin iyileştirilmesine etkin bir şekilde yardımcı olabilir.

 

Fasulye ayrıca midenizin uzun süre dolu kalmasına yardımcı olabilir ve bu da aşırı yemenizi önlemeye yardımcıdır.

 

Fasulye, çözünür lifin iyi bir kaynağıdır. Bu lif özellikle göbek yağını hedefler, aşırı yağları parçalamaya yardımcı olur ve göbeğinizde depolanan fazla kilolar vücudunuzdan atılabilir.

 

Buna ek olarak, fasulye protein açısından çok zengindir, böylelikle vücudunuza yüksek düzeyde enerji temin edebilecektir.

 

 

 

Karpuz

 

American Dietetic Association”, karpuzu göbek yağını azaltmak için en iyi gıdalardan biri olarak ilan ediyor.

 

Karpuz, düşük bir kalori seviyesi sağlar ve % 91 oranında su içerir. Yemekte karpuz yerseniz, fazla kalori almadan doymanıza yardımcı olur.

 

Buna ek olarak, karpuz, daha uzun süre tok hissetmenizi ve su tutma sorunuyla mücadele etmenizi sağlar.

 

Bu sulu meyve, bol miktarda C vitamini, B6 vitamini ile magnezyum ve potasyum kaynağıdır. Ayrıca, az yağlı ve düşük kalorili bir diyet için mükemmel bir seçenektir.

 

Kentucky Üniversitesi’nde yapılan ilginç bir araştırma, 8 hafta boyunca günde 2 bardak karpuz suyunun içilmesinin, kas oranını azaltmadan vücut ağırlığını azaltmaya (özellikle göbek çevresinde depolanan yağ) yardımcı olduğunu ortaya koydu.

 

Karpuzun düzenli olarak tüketilmesi, kalp hastalığı ve koroner arter plak birikimini geliştirme risklerini azaltmaya yardımcı olabilir.

 

 

 

Badem

 

Badem, yüksek seviyede iyi yağ içerir – tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar. Her ikisi de sizi tok tutmak için yardımcı olabilirler.

 

“American Journal of Clinical Nutrition”‘da yapılan bir araştırmada, badem tüketilmesinin açlığın etkili bir şekilde bastırılmasına yardımcı olabileceği belirtildi. Ayrıca kardiyovasküler hastalıklara karşı savaşmada da yardımcı olabilir.

 

Magnezyum oranının yüksek olması, kas oluşumu için önemli bir bileşenidir. Aslında, daha fazla kas geliştirme, göbek yağını daha iyi yakmanıza yardımcı olacaktır.

 

Buna ek olarak, bademin bol miktardaki lif içeriği, kendinizi daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabilir. Kavrulmuş badem daha kullanışlıdır ve göbek yağını eritmede daha etkilidir.

 

 

Hepinizin bildiği gibi, kilo vermedeki amaç yalnızca seksi ve çekici görünmek değil aynı zamanda fazla kilo ve obezite gibi ekstra yağla ilgili sağlık sorunlarının riskini de önlemektir.

 

İşin içine göbek yağı girdiğinde güzellik kaygıları da oluşmaya başlar.

 

Karın Düzleştirmek için En Etkili Yöntemler”

“ABS Diyeti ile Düz Bir Karına Sahip Olun”

 

Bu yazıları okuyarak konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşın.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: