Elma Sirkesi Zayıflatır mı? Elma Sirkesinin Zayıflamaya Faydaları | diyetz

  Elma Sirkesi Zayıflatır mı? Elma Sirkesinin Zayıflamaya Faydaları

   

  Zayıflamak için birçok farklı diyet ve egzersiz seçenekleri geliştirilmiştir. Diyet yaparken yağ yakımını hızlandıracak, bize hiç de uzak olmayan bir malzeme var mutfağımızda. Elma sirkesi

  Elma sirkesinin yemeklerden tutun da, temizliğe kadar pek çok kullanım alanı vardır. Tıbbi özellikleri de cabası.

  Kan şekeri seviyesini düşürmek, insülin seviyelerini yönetmek, metabolizmayı iyileştirmek ve akneyi tedavi etmek gibi çeşitli sağlık yararlarına sahiptir. Bunların yanında bizim yazımıza konu olacak özelliği ise kilo vermek için elma sirkesi kullanımı.

   

  zayıflamak için elma sirkesi kullanımı

   

  Elma sirkesi vücut yağını azaltma özelliğine sahiptir. Sadece basit iddiaların aksine, elma sirkesinin kilo kaybı üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 

  sirke zayıflatırmı”, “elma sirkesi içmek zayıflatırmı”, “elma sirkeli su içmek zayıflatırmı”, “elma sirkesi ve su zayıflatırmı”  sorularının cevapları için yazıyı okumaya devam edin.

   

   

  Elma sirkesinin faydaları, zayıflatır mı?

  Elma sirkesinin aşağıda belirtilen özellikleri, çeşitli şekillerde zayıflamaya yardımcı olur. Kilo vermeyi sağlamasının nedeni, asetik asit varlığıdır. 

  Elma sirkesi daha iyi bir sindirime yardımcı olabilecek asetik asit içerir. Asetik asit gıdaları daha iyi parçalar ve kanınızın daha fazla yağ emmesini önler, böylece zayıflamaya yardımcı olur. İşte elma sirkesinin zayıflamaya faydaları

   

  Enzimler içerir

  Elma sirkesi, kan şekeri seviyesini kontrol etmeye yardımcı olabilecek enzimler içerir. Kan şekeri seviyeniz dengelendiğinde, açlık hissi azalmaya başlar, bu da yemek yemeği otomatik olarak azaltır ve kilo vermeye yardımcı olur.

  Sabahları elma sirkesi tüketenlerin zayıfladıkları bilinmektedir.

   

  İnsülin seviyesini azaltır

  Elma sirkesinde bulunan enzim ve asitlerin, vücuttaki insülin üretimini düzenlediği bilinmektedir. İnsülin hormonu kilo yönetiminde önemli bir rol oynar ve bu hormonun dengeli üretimi zayıflamaya yardımcı olur.

   

   

  İştahı bastırır

  İsveç’te yapılan bir araştırma, elma sirkesinin bir insanın daha tok hissetmesine yardımcı olabileceğini ve böylece sürekli sağlıksız yiyecek yeme dürtüsünü azalttığını keşfetti.

  Araştırmalar, yemekten önce az miktarda elma sirkesi tüketmenin aşırı yemeyi önlemeye yardımcı olabileceğini belirtiyor.

   

  Şeker isteğini kontrol eder

  Elma sirkesindeki asetik asitin, tatlı yiyeceklere olan isteği durdurduğu da bilinir. Bildiğimiz gibi şekerli yiyecekler kilo alımının ana nedenlerinden biridir ve insanlar katı bir diyet yaparken genellikle onları yemek için can atarlar! Elma sirkesi bu dürtüyü azaltmaya yardımcı olur.

   

  Yağları yakar

  2009 yılında yapılan bir araştırma, elma sirkesinin asidik doğası nedeniyle doğrudan vücuttaki yağ hücrelerinin yanmasına yardımcı olabileceğini belirtiyor.

   

  Metabolizmayı hızlandırır

  Birçoğumuz, etkili şekilde zayıflamak için metabolizmanın hızlanması gerektiğini biliyoruz. Elma sirkesinde bulunan enzimler metabolizma hızını önemli ölçüde artırarak, zayıflamayı kolaylaştırır.

   

  Pektin içerir

  Son zamanlarda, araştırmacılar elma sirkesinin pektin olarak bilinen bir enzim içerdiğini keşfetti ve pektinin insanlarda kilo kaybına yardımcı olmak için önemli bir bileşen olabileceği belirtildi.

  Çalışmalar, elma sirkesinde bulunan asetik asitin, yemeğin mideden ayrılma hızını yavaşlattığını da ortaya koydu. Bu nedenle göbek yağını kaybetmeye ve kan trigliseritlerini azaltmaya da yardımcı olabilir.

   

   

  Zayıflamak için Elma Sirkesi Kullanımı

  Elma sirkesini şu şekillerde tüketebilirsiniz:

  – Salata sosu olarak kullanın.

  – Sebze turşusu için kullanın.

  – Suyla karıştırın ve için.

   

  Elma sirkesi ile kilo vermenin diğer yolları şunlardır:

   

  elma sirkesi ve su zayıflatırmı

   

  Tarçın, limon ve elma sirkesi

  250-300 ml suya 2-3 kaşık elma sirkesi ve bir kaşık tarçın tozu ekleyin. Bu karışımı günde üç kez için. Ayrıca buzdolabında saklayabilir ve soğuk bir içecek olarak kullanabilirsiniz.

   

  Bal ve elma sirkesi

  500 ml suya iki kaşık bal ve 2-3 kaşık elma sirkesi karıştırın. Tüketmeden önce bu malzemeleri iyice çalkalayın. Bunu zayıflayana kadar her gün içebilirsiniz.

   

  Bal, su ve elma sirkesi

  200 ml suya 2 kaşık çiğ bal ve 2 kaşık elma sirkesi ekleyin. Her öğünden yarım saat önce tüketin.

   

  Meyve suyu ve elma sirkesi

  Meyve suyuna elma sirkesi eklenmesi, zayıflamada çok etkili bir yöntemdir. Bunun için 250 ml ılık su, 250 ml sebze veya meyve suyu ve 2 kaşık elma sirkesi gerekir. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve düzenli olarak günde iki kez için.

   

  Salatalar ve elma sirkesi

  Salataya elma sirkesi eklemek, etkili ve hızlı kilo verme sürecine yardımcı olur.

   

  Yeşil çay ve elma sirkesi

  Yeşil çay ile kombinasyonu kilo vermede oldukça etkilidir. Yeşil çayı hazırlayın ve üzerine iki kaşık bal ve bir kaşık elma sirkesi ekleyin. Bu karışımı günde 3-5 defa için.

   

  Papatya çayı ve elma sirkesi

  3 kaşık elma sirkesi, 2 kaşık bal ve bir bardak taze hazırlanmış papatya çayını karıştırın ve sonuçları fark edene kadar için.

   

  Akçaağaç şurubu ve elma sirkesi

  Akçaağaç şurubu doğal bir tatlandırıcıdır. Serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olan birçok antioksidan içerir. Bir kaşık elma sirkesi ve akçaağaç şurubunu bir bardak ılık suda karıştırın ve zayıflamak için günde üç kez için.

   

  Sarımsak suyu ve elma sirkesi

  Bir kasede 2 kaşık bal, 2 kaşık elma sirkesi, birkaç damla sarımsak suyu, ılık limon suyu ve bir tutam acı biberi karıştırın. Bu karışımı bir bardak suya ekleyin ve yeme isteğinizi azaltmak ve kilo vermek için düzenli olarak için.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ