Cinselliği Artıran Besinler Nelerdir? | diyetz

Cinselliği Artıran Besinler Nelerdir?

 

Cinsellik, hayatın en temel insan işlevlerinden biridir. Cinsel ilişki, doğurganlığın yanı sıra, eşinizle samimiyet duygularını da derinleştirir.

İsteksizlik, iktidarsızlık ve diğer cinsel sorunların olmaması için yediğiniz gıdalara dikkat edin. Libidoyu ve cinselliği artıran gıdalar şunlardır:

 

 

cinselliği artıran besinler

 

 

Et

Cinsel yaşamı iyileştirmek için çeşitleri et türleri yemek gerekir. Sığır eti ve tavuk karnitin, L-arginin ve çinko içerir.

Karnitin ve L-arginin kan akışını artıran amino asitlerdir. Kesintisiz kan akışı, erkeklerin ve kadınların cinsel tepki için dokularının dolgunlaştırılması için çok önemlidir.

NYU Langone Tıp Merkezi’ne göre, bu iki besleyici besin, bazı erkeklerdeki erektil disfonksiyonu etkili bir şekilde tedavi edebilir.

Çinko, bağışıklığı güçlendirdiği bilinen önemli bir maddedir. Aynı zamanda cinsel fonksiyonda rol oynar. Çinko eksikliği erkeklerde iktidarsızlık ve düşük hormon düzeylerine yol açabilir.

Tüm sistemlerin sorunsuz çalışmasını sağlamak için hayvan temelli protein (kalp rahatsızlığına yakalanmamak için azami düzeyde) tüketin. Vejetaryen olanlar, tahıl, kuruyemiş ve süt ürünlerini tercih edebilirler.

 

 

İstiridye

İstiridyenin afrodizyak özellikleri yıllardır lanse edilmiştir. Amerikan Kimya Topluluğu’nun 2005 konferansında paylaşılan araştırmalar, istiridyenin, testosteron ve östrojen seviyelerini yükselten bileşikler içerdiğini gösteriyor.

Birçok durumda hormon üretiminde bir artış, artmış cinsel istek anlamına gelir. İstiridye ayrıca her iki cinste, cinsel organlara kan akışına yardımcı olan mükemmel bir çinko kaynağıdır.

 

 

Somon

Somon, kalp için sağlıklı omega 3 yağ asitleri içeren popüler tüketilen bir balıktır. Ton balığı ve halibutun yanı sıra pembe etli balıklar da cinsel yaşamı güçlendirmenin anahtarıdır.

Omega 3, arterlerdeki sorunları önleyebilir, böylece vücuttaki kan akışını iyileştirebilir.

 

 

Kuruyemiş ve Tohumlar

Sevgilinizi çikolata ile sarmak romantik bir jesttir ancak şeker yerine, bir avuç fındık tüketmeniz eminim eşinizi daha mutlu edecektir. Kaju ve badem gibi kuruyemişler kan dolaşımını hızlandıracak şekilde çinko doludur.

Sağlıklı kuruyemişler bir miktar L-arginine içerir.

 

Ceviz

Kabak çekirdeği

Ay çekirdeği

Fındık

Yer fıstığı

Badem

 

Bu kuruyemişler çifte görev yaparlar çünkü aynı zamanda omega 3 bakımından zengindirler.

 

 

cinselliğe yardımcı yiyecekler

 

 

Elma

Günde bir elma doktordan uzak tutar ve aynı zamanda cinselliğe de faydalıdır. Elma, çilek, kiraz, soğan ve koyu renkli üzümlerle birlikte kuersetin bakımından zengindir.

Flavonoid adı verilen bu antioksidan, bir takım tıbbi etkiler sunar.

Kuersetin, prostatit semptomların ve interstisyel sistitin (IC) kontrolünde rol oynar ve dolaşımı teşvik eder.

Prostatit, prostat bezinin iltihaplanmasıdır ve bazen testiküler rahatsızlık ve boşalma ile birlikte ağrıya neden olur. IC ya da ağrılı mesane sendromu, cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir.

 

 

Sarımsak

Bu keskin bitki, sıklıkla hipertansiyonu, yüksek kolesterolü ve kalp hastalığını önlemek için kullanılan doğal bir kan incelticidir. Pıhtılaşma önleyici özellikler, cinsel bölgeye bol miktarda kan akışı sağlanmasına yardımcı olur.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ