Cinsel Gücü Artıran Besinler | diyetz

Cinsel Gücü Artıran Besinler

  • 1.172 kez görüntülendi.

 

 

Evlilikte en önemli paylaşım cinselliktir. Sağlıklı bir cinsel yaşam eşlerin birbirine ve olaylara bakış açısını yumuşatır ve daha hoşgörülü olmalarını sağlar.

 

Eşlerin birbirlerinin isteklerini dikkate alarak, düzenli ve sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmaları,sağlık açısından önemlidir. Düzenli cinsel yaşamın sağlığa faydaları şöyle sıralanabilir.

 

 

 

Sağlıklı Cinsel Yaşamın Faydaları

 

Kansere karşı koruma sağlar

 

Haftada en az 3 kez düzenli cinsel yaşam; erkeklerde prostat kanseri,kadınlarda meme kanseri riskini azaltır.

 

 

Kalp sağlığına iyi gelir

 

Sağlıklı cinsel yaşam, erkeklerde kalp krizi riskini yarı yarıya azaltır. Orgazm sayısının artması ömrü daha da uzatır.

 

 

Depresyonu önler

 

Sağlıklı ve düzenli cinsel yaşam, kadınlarda depresyona girme ihtimalini azaltır.

 

 

Doğal yollardan ağrı kesme özelliği vardır

 

Cinsel ilişki sırasında, beyinde ağrıları kesen bölgede aktivite artışı olur. Bu yüzden sağlıklı bir cinsel yaşamın migren ağrılarını yok etmeye yardımcı olduğu düşünülüyor.

 

Kadınlar cinsel ilişki sırasında fazladan östrojen hormonu salgılar. Bu da regl dönemi ağrılarının hafif atlatılmasına yardımcı olur.

 

 

Genç görünmeyi sağlar

 

Yapılan bir araştırmaya göre haftada 3-5 kez cinsel ilişkide bulunanların 10 yıl daha genç göründüğü tespit edilmiştir.

 

 

Vücut direncini artırarak, bağışıklık sağlar

 

Bağışıklık sistemini güçlendiren immunoglobin A antikoru, düzenli cinsel yaşama sahip olanlarda % 30 artış gösterir.

 

 

Yaraların iyileşmesini sağlar

 

Cinsel ilişki sırasında salgılanan oksitosin hormonu, yaraların iki kat hızlı iyileşmesini sağlar.

 

 

İyi bir egzersizdir

 

Cinsel ilişki sırasında, kalça, karın, bacak, kol kasları çalışır ve her cinsel ilişkide ortalama 200 kalori yakılır.

 

 

Zayıflamaya yardımcı olur

 

Cinsel yaşam sırasında harcanan enerjinin zayıflatıcı etkisi vardır. Her cinsel ilişki sırasında yakılan 200 kalori, yarım saatlik bir tenis maçına eşdeğerdir.

 

 

 

Cinsel Gücü Artıran Besinler

 

 

 

 

Cinsellik, hayatın en temel insan işlevlerinden biridir. Cinsel ilişki, doğurganlığın yanı sıra, eşinizle samimiyet duygularını derinleştirir.

 

İsteksizlik, iktidarsızlık ve diğer cinsel sorunların olmaması yediğiniz gıdalara dikkat edin. Libidonunuzu arttıran ve genel sağlığınızı da geliştirebilecek besinler şunlardır:

 

 

Et

Cinsel yaşamınızı iyileştirmek için beslenmenize çeşitli et türlerini dahil edin. Sığır eti ve tavuk karnitin, L-arginin ve çinko içerir.

 

Karnitine ve L-arginin kan akışını artıran amino asitlerdir. Kesintisiz kan akışı, erkeklerin ve kadınların cinsel tepki için dokuların dolgunlaştırılması için çok önemlidir.

 

NYU Langone Tıp Merkezi’ne göre, bu iki besleyici besin, bazı erkeklerdeki erektil disfonksiyonu etkili bir şekilde tedavi edebilir.

 

Çinko, bağışıklığı artırmak için bilinen önemli bir maddedir. Aynı zamanda cinsel fonksiyonda rol oynar. Çinko eksikliği erkeklerde iktidarsızlık ve düşük hormon düzeylerine yol açabilir.

 

Tüm sistemlerin yatak odasında sorunsuz çalışmasını sağlamak için hayvan temelli protein (kalp rahatsızlığına yakalanmamak için azami düzeyde) tüketin. Vejetaryen olanlar, tahıl, fındık ve süt ürünlerini seçebilirler.

 

 

İstiridye

 

İstiridyenin afrodizyak özellikleri yıllardır lanse edilmiştir. Bir efsane olduğuna inandığınız şey aslında geçerlilik taşır.

 

Amerikan Kimya Topluluğu’nun 2005 konferansında paylaşılan araştırmalar, istiridyenin, testosteron ve östrojen seviyelerini yükselten bileşikler içerdiğini gösteriyor.

 

Birçok durumda hormon üretiminde bir artış, artmış cinsel istek anlamına gelir. İstiridyeler ayrıca her iki cinste, cinsel organlara kan akışına yardımcı olan mükemmel bir çinko kaynağıdır.

 

 

Somon

 

Somon, kalp için sağlıklı omega-3 yağ asitleri içeren popüler bir gıda kaynağıdır. Ton balığı ve halibut yanı sıra pembe etli balıklar da cinsel yaşamınızı güçlendirmenin anahtarı olabilir.

 

Omega-3, arterlerinizde sorunları önleyebilir, böylece vücudunuzdaki kan akışını iyileştirebilir. Bununla birlikte, yağlı balıklarla beslenme, yüksek dereceli prostat kanseri riski altındaki kişiler için koruyucudur.

 

 

Kuruyemiş ve Tohumlar

 

Sevgilinizi çikolata ile sarmak romantik bir jesttir ancak şeker yerine, bir avuç fındık tüketmeniz eminim eşinizi daha mutlu edecektir. Kan dolaşımını sağlamak için kaju ve badem gibi kuruyemişler çinko doludur.

 

Sağlıklı kuruyemişler bir miktar L-arginine içerir.

 

  • Ceviz

 

  • Kabak çekirdeği

 

  • Ay çekirdeği

 

  • Fındık

 

  • Yer fıstığı

 

  • Badem

 

Aynı zamanda bu kuruyemişler çifte görev alırlar çünkü aynı zamanda omega-3 bakımından zengindirler.

 

 

Elma

 

Günde bir elma doktor tutmaz ve aynı zamanda aşk hayatınızı da geliştirebilir. Elma, çilek, kiraz, soğan ve koyu renkli üzümlerle birlikte quercetin bakımından zengindir.

 

Flavonoid adı verilen bu antioksidan, bir takım tıbbi etkiler sunar.

 

Cinsiyete bakılmaksızın, quercetin, prostatit semptomlarının ve interstisyel sistitin (IC) kontrolünde rol oynar ve dolaşımı teşvik eder.

 

Prostatit, prostat bezinin iltihaplanmasıdır ve bazen testiküler rahatsızlık ve boşalma ile birlikte ağrıya neden olur. IC ya da ağrılı mesane sendromu, cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir.

 

Cinsel ilişkili semptom belirtileri genital ağrı, erektil disfonksiyon, ağrılı ilişki ve düşük arzu içerebilir.

 

 

Sarımsak

 

Annen sana bir randevu öncesi asla sarımsak yemem için uyarıda bulunmuş olabilir. Yok sayabileceğiniz bir tavsiyedir bu.

 

Bu keskin bitki, sıklıkla hipertansiyonu, yüksek kolesterolü ve kalp hastalığını önlemek için kullanılan doğal bir kan incelticidir. Pıhtılaşma önleyici özellikler,cinsel bölgenize bol miktarda kan akışı sağlanmasına yardımcı olur.

 

 

Kırmızı şarap

 

Bir bardak kırmızı şarap, bayanların ruh halinin geliştirilmesine yardımcı olabilir. Cinsel Tıp Dergisi’nin 2009 sayısında sunulan araştırma, günde bir ila iki bardak kırmızı şarabın kadınlarda cinsel arzuyu artırdığını gösteriyor.

 

Kırmızı şarap, quercetin içerir, bu da olumlu tepkiyi açıklayabilir. Araştırmacılar, günde iki bardak kırmızı şarap içilmesinin veya diğer alkollü içecek türlerinin tadına bakmanın aynı sonuçları vermediğini belirtti.

 

 

Diğer seçenekler

 

Bazı gıdalar kanınızı pompalamaya ve hormon seviyelerini yükseltmeye yardımcı olabilirken, beslenme, tek başına cinsel yaşamınızı iyileştirmek için yeterli değildir.

 

Arzunuzun olmaması, cinsel ilişki sırasında ağrı veya iktidarsızlık sizi eşinizle samimi bir ilişki yaşamaktan alıkoyuyorsa doktorunuzla konuşun.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ