Karın Bölgesini Zayıflatan ABS Diyeti Nasıl Yapılır? | diyetz

  Karın Bölgesini Zayıflatan ABS Diyeti Nasıl Yapılır?

   

  ABS diyetinin yaratıcısı David Zinczenko karın düzleştirmek ve yalın bir fiziğe sahip olmak için geliştirdiği bu diyeti, altı haftalık bir diyet programı üzerine oturtmuştur. “Karın bölgesi için diyet”, “karın bölgesi zayıflama diyeti”, “karın bölgesi inceltme diyeti” gibi farklı isimlerle bilinir.

  Diyet, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve lifi 12 gıda üzerinden sağlamaktadır. Bu besinler metabolizmayı hızlandırmak, kas oluşturmak ve enerji sağlamak için çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

  Diyet programı aynı zamanda kilo korumayı amaçlar, bedensel ve zihinsel yeme isteğini yok eder.

  Abs Diyeti Nasıl Zayıflatır?

  Diyet, 6 hafta süren 7 günlük bir yemek planından oluşur.

  Diyeti uygulayanların günde 6 kez yemesi gerekir. Günde 6 kez yeme mantığı enerji düzeylerini yüksek tutacak ve tokluk hissi verecektir. 

  Haftada bir kez, istediğiniz herhangi şeyi yiyebileceğiniz bir ödül yemeğiniz olacak. Bununla birlikte, yağlı yemeklerden, işlenmiş / rafine edilmiş karbonhidratlardan ve yüksek şekerli gıdalardan kaçınmanız önerilir.

  Rafine karbonhidratlar, doymuş yağ ve yüksek fruktozlu mısır şurubuna izin verilmez.

   

  abs diyet listesi

   

  ABS Diyeti Nasıl Yapılır? 

  ABS diyeti altı haftalık programdan oluşur. Diyeti yaparken enerji seviyesini yüksek tutmak, kasları koruyarak yağ yakmak için günde en az altı öğün yemek gerekir.

  Buradaki amaç öğün sayısını artırırken, öğünlerde yenen miktarı düşürmektir. Bu programda yüksek proteinli gıdalar ve vücutta yavaş yanan karbonhidratlar büyük önem taşımaktadır.

  Üç ana öğünün arasında üç ara öğün yapmak gerekir. Ara öğünler öğle yemeğinden 2 saat önce, akşam yemeğinden 2 saat önce ve akşam yemeğinden 2 saat sonra şeklinde düzenlenmelidir.

  Her yemek ideal yağ, karbonhidrat, protein ve ABS diyetin yenmesini tavsiye ettiği 12 gıdanın dengeli dağılımından oluşmalıdır.

   

  ABS Diyeti kalori sayılması gerektiğini ifade eder ve günlük alınması gereken makro ve mikro besinlerin dağılımını şöyle belirtir:

   

  BESİNBESIN ÖĞESI İÇERİĞİ
  Yağlar                                            % 27                                                                
  Protein% 10 -% 35
  Karbonhidratlar % 47
  Tuz2200 mg
  Lif32 gram
  Potasyum2398 mg
  Kalsiyum1522 mg
  B-12 vitamini5 mcg
  D vitamini                                                  20 mcg

   

   

   

  ABS Diyetinde Yenecek 12 Gıda

  Diyet planının merkezinde 12 gıda bulunmaktadır. Bu besinler kalsiyum, protein ve sağlıklı yağlar içerir. Yerken porsiyon boyutlarını kontrol etmeli ve kalori hesabı yapmalısınız. ABS diyette yenmesi gereken 12 gıda şöyledir:

   

  1)Badem

  Badem serbest radikal hasarını önlemeye yardımcı olan, E vitamini bakımından zengin güçlü bir antioksidandır. Egzersizle birlikte kas geliştirmeye yardımcı olur.

   

  2)Fasulye ve bakliyat

  Fasulye ve bakliyatlar yağ oranı düşük, protein, lif açısından zengin temel maddeleri içerirler. Kilo vermek ve kas yapmak için etkili olan bu grup akşam yemeği için doyurucu ve yüksek lifli bir öğün sağlar. Et ağırlıklı bir akşam yemeğinin yerine geçebilir.

   

  3)Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler

  Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler, A, C, K vitaminleri ile folat ve beta karoten gibi mineraller bakımından zengindir. Bu sebzelerin antioksidan gücü yüksek olduğundan dolayı çeşitli hastalıklarla savaşırken, serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olurlar.

   

  4)Yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri

  Süt ürünlerinin kalsiyum içeriğinin yüksek olmasından dolayı osteoporozu önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda tokluk hissini artırır.

   

  5)Yulaf ezmesi

  Yulaf ezmesi daha uzun süre midede kalan lif içerikli bir besindir.

   

  6)Yumurta

  Yumurtada bulunan protein diğer proteinlere göre kas yapmak için daha etkilidir. B12 vitamininden dolayı yağları yakmaya yardımcı olur.

   

  7)Fıstık ezmesi

  Fıstık ezmesi kalp sağlığı için gerekli tekli doymamış yağlar içerir. Bu yağlar, yağ yakmaya ve kas yapmaya yardımcıdır.

   

  8)Zeytinyağı

  Tekli doymamış yağ içeren zeytinyağı, kas çökmesini önlemek ve yağ yakmak için etkilidir.

   

  9)Hindi ve yağsız et

  Hindi göğsü gibi yağsız etler ABS diyetinde tercih edilebilir gıdalardır. Özellikle hindi eti, B6 vitamini açısından zengindir ve günlük ihtiyacınızın üçte birini sağlar.

   

  10)Tam tahıllar

  Tam tahıllar, günlük faaliyetlerinizi devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğunuz karbonhidratı sağlar.

   

  11)Protein tozu(tercihe göre)

  Kas yapımına yardımcı olur. Yağ yakmaya yardımcı esansiyel amino asitler içerir.

   

  12)Ahududu, çilek ve yaban mersini

  Kalp hastalıkları ve kanserle mücadele etmeye yardımcı güçlü antioksidanlar içeren bu meyveler, görme bozuklukları ve hafıza kaybı üzerinde de etkilidir.

   

   

  ABS Diyetinde Neler Yenmez?

  – Yüksek fruktoz mısır şurubu

  – Rafine şeker

  – Kızarmış gıdalar

  – Margarin

  – Yağlı etler

  – Hidrojenize yağlarla yapılmış yiyecekler

   

   

  İçecekler

  Açlığınızı bastırmak için içeceklerden faydalanabilirsiniz. Düşük yağlı süt, su, bitkisel çaylar ve smoothieleri tercih edebilirsiniz. Alkol, bu diyette tavsiye edilmez. 6 hafta boyunca alkolden uzak durun.

   

  karın bölgesi için diyet

   

  ABS Diyeti ve Egzersiz

  Düzenli egzersiz, beslenmeden daha az önemlidir. Haftada 3 kez kuvvet egzersizi ve 2 abs egzersizi önerilmektedir. Kardiyovasküler egzersizler iyi bir seçenektir.

  Yürüyüş, koşu, sabit bir bisikletle pedal çevirmek, ip atlamak gibi egzersizler yapılabilir. 

   

   

  ABS Diyetinin Faydaları

  ABS diyeti sağlıklı beslenme ve egzersiz programı önermektedir. Diyette bulunan lif, kalsiyum, tekli doymamış yağ asitleri obezite, diyabet, osteoporoz ve yüksek tansiyon gibi hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Bu diyet programının faydaları şöyledir:

   

  Kilo kaybı

  Diyeti yaparken kilo verirsiniz. Ara öğünler kan şekeri seviyenizi dengede tutar. İnsülin salınımı, yağ depolamayı kontrol eder. Diyette bulunan 12 gıda açlığı bastırmada etkilidir.

   

  Kardiyovasküler faydalar

  Tavsiye edilen gıdalar kalp hastalıklarını önlemeye yardımcıdır ve kolesterol seviyelerini dengede tutar.

   

  Kolay uygulama

  Diyeti takip etmek çok kolaydır. Gün boyunca sık sık yemek yersiniz.

   

   

  ABS Diyeti Zararları

  Diyet kadınlara oranla erkeklere hitap eder.

  ABS diyeti güvenli bir şekilde yapabileceğiniz bir diyettir. Herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Yine de bu veya başka bir diyeti uygulamadan önce mutlaka doktora danışın.

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ